Pacientų padėka – trims mūsų rajono gydytojoms

Trys mūsų rajono gydytojos simboliniais apdovanojimais pagerbtos kovo 29 dieną Kaune, istorinėje Lietuvos prezidentūroje vykusiame socialinio projekto „Padėka medikams“ renginyje.
LNK televizijos laidos „Sveikatos ABC“ kartu su Sveikatos apsaugos ministerija bei Lietuvos gydytojų sąjunga organizuoto projekto metu apdovanota daugiau nei pusšimtis gydytojų iš visos Lietuvos.
Visus praėjusius metus į „Sveikatos ABC“ redakciją Lietuvos žmonės siuntė medikų, kuriems norėjo padėkoti už rūpestį ir dėmesį ar net išgelbėtą gyvybę, vardus. Socialinio projekto rengėjai per metus gavo apie keletą šimtų laiškų iš visos Lietuvos, kuriuos pasirašė viso kaimo gyventojai ar tiesiog atskiri pacientai.


MALONU, KAI ĮVERTINA,
NE TIK KEIKIA
Padėkos iš savo pacienčių sulaukė Sedos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės vyriausioji gydytoja Vilmantė Stankevičienė ir gydytoja Vida Kelerienė bei Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Vida Magrinienė.
Padėkos iniciatorė buvo Stasė Danutė Volskienė, dabar besigydanti Sedos ligoninėje. Kaip pati pasakojo, laiške gydytojoms dėkojo „už viską“, nes atsikrausčius iš Radviliškio ir čia patekus į nepažįstamą aplinką, minėtos gydytojos ją geranoriškai priėmė. Perskaičiusi laikraštyje apie vykdomą projektą, moteriškė sakė su savo palatos draugėmis nusprendusi parašyti laišką.
„Mes buvome maloniai nustebintos, tačiau nesijaučiame išskirtinės ir neteikiame tam didelės reikšmės. Juk tūkstančiai medikų dirba tą patį darbą sąžiningai ir iš širdies”, – kartojo visos trys apdovanotos medikės.
„Tai buvo abipusė gerumo akcija tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų pusės“, – savo įspūdžiais iš renginio dalijosi trisdešimtį metų gydytoja dirbanti V. Magrinienė. Ji savo ruožtu išreiškė padėką buvusiai pacientei D. Volskienei, kuri „rado jėgų padėkoti už tai, ką ir taip turi padaryti medikas“. Sedos slaugos ligoninės gydytojos pasakojo nesupratusios, kodėl būtent jos atrinktos apdovanojimui. Iš pradžių į visa tai moterys žiūrėjo skeptiškai: „Gal šiek tiek ir kompleksuojame, nes dirbame mažame miestelyje ir nedrįstame svajoti apie tokius įvertinimus“.
SVARBIAUSIA –
DĖMESYS IR
KANTRYBĖ
Šiuo metu Sedos slaugos ligoninėje slaugomi trisdešimt septyni ligoniai, kurių amžiaus vidurkis apie aštuoniasdešimt metų.
„Mes galime suteikti tik palaikomąjį gydymą, todėl mūsų slaugytiniams svarbiausia yra dėmesys, rūpestis. Čia tarsi namų aplinkoje – kasdien vis tos pačios slaugės, tos pačios dvi gydytojos. Stengiamės, kad žmogus jaustųsi gerai ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai“, – sakė Sedos ligoninės vyriausioji gydytoja.
V. Stankevičienė ir V. Kelerienė puse etato dirba ir Sedos ambulatorijoje, turi po tūkstantį prisirašiusių pacientų. Jei puse etato dirbantis šeimos gydytojas gali per dieną priimti vidutiniškai po šešis pacientus, tai sediškės gydytojos priima po dvidešimt. Dažniausiai skundžiamasi padidėjusiu kraujospūdžiu, įvairiomis epideminėmis ir sezoninėmis ligomis, virškinimo sutrikimu, sąnarių skausmu.
Kiekvienam reikia patarti, kiekvieną išklausyti.
Gydytoja V. Stankevičienė, iškart po medicinos studijų grįžusi dirbti į savo kraštą, o ne į Zarasus – vyro tėviškę, sakė, jog per aštuoniolika Sedoje išdirbtų metų pasitaikę net teismais grasinančių pacientų.
Į Mažeikių kraštą paskui vyrą atvykusi šiauliškė V. Kelerienė, Sedoje pradėjusi dirbti pora metų vėliau už kolegę, prasitarė, jog nepaisant konfliktinių situacijų, žodį „ačiū“ ištaria kiekvienas pacientas.
„Pasirinkome tokią profesiją ir dirbame. Nieko ypatingo mūsų darbe nereikia – svarbiausia yra kantrybė. Ir nors ne kiekvienam įtiksi, niekada nedarome taip, kad žmogui būtų blogai”, – tikino apdovanojimus pelniusios Sedos medikės.
DIDŽIUOJASI SAVO
GYDYTOJOMIS
Sedos miestelio bendruomenės pirmininkė Genoveita Gricienė, paprašyta pakomentuoti, kaip vertina tai, jog iš kelių šimtų Lietuvos medikų apdovanojimui atrinktos net dvi sediškės, sakė, jog bendruomenė net renginį organizuoja savo gydytojoms pagerbti.
„Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų bendruomenėje, mažame miestelyje, yra žmonių, įvertintų visos Lietuvos kontekste“, – „Santarvei“ sakė G. Gricienė.
Sigito STARZDAUSKO nuotr.: „Nieko ypatingo nereikia – svarbiausia yra kantrybė ir dėmesys žmogui“, – sakė medikės V. Kelerienė (kairėje) ir V. Stankevičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto