Pas Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro medikus skubantiems pacientams iš ryto tenka laukti prie įstaigos užrakintų durų. Poliklinikos vadovas, ne kartą akcentavęs, jog didėjanti konkurencija verčia įtikti pacientams, tvarkos keisti nežada. Esą ir kitos įstaigos lankytojus įsileidžia tik darbo laikui prasidėjus.
LIGONIAMS SUNKU LAUKTI
Į redakciją paskambinusi mažeikiškė piktinosi poliklinikos darbuotojų abejingumu pacientams. Moteris, į polikliniką atvykusi iki aštuntos valandos ryto likus 15 minučių, labai nustebo negalėjusi patekti į vidų. Dar labiau ją nustebino tai, kad prie užrakintų durų jau būriavosi nemažai žmonių.
„Buvo žvarbus rytas, gerai, kad atvažiavau automobiliu, tad nereikėjo šalti lauke. Tačiau man buvo gaila ligotų pagyvenusių žmonių, kurių buvo dauguma“, – teigė pašnekovė.
Anot moters, per tą 15 minučių poliklinikos durys buvo atrakinamos ne kartą. Tačiau į įstaigą įleisti tik „savi“, nekreipiant dėmesio į ligotus pacientus.
„Niekas nereikalauja, kad medikai aptarnautų neprasidėjus darbo laikui. Tik norime užeiti į įstaigą sušilti ar atsisėsti“, – „Santarvei“ sakė darbo laiko pradžios prie užrakintų poliklinikos durų laukiantys žmonės.
Nuolatiniai pacientai šaipėsi, kad poliklinikos darbuotojai taip stropiai laiko paiso tik tada, kai reikia atrakinti įstaigą.
„Kol mus pradeda aptarnauti, praeina 5–7 minutės“, – pastebėjo pašnekovai.
KEISTI TVARKOS NEŽADA
„Šventa tiesa“, – paklausus, ar pacientai į patalpą anksčiau nei aštunta valanda ryto neįleidžiami, „Santarvei“ sakė Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Audrius Stankevičius. Dar pridūrė, kad nežada nieko keisti.
„Jeigu pacientus pradėtume įsileisti nuo 7 valandos, norintieji būti pirmieji ateitų šeštą valandą ir vis tiek liktų prie užrakintų durų. Tai problemos neišspręstų“, – samprotavo pašnekovas.
Įstaiga nuo 2000ųjų atsisakė sargų, yra įrengta elektroninė apsauga. Ji išjungiama prieš aštuntą valandą, kai pradeda rinktis darbuotojai.
Kodėl įsileidžiant darbuotojus durys ir vėl užrakinamos?
Anot A. Stankevičiaus, taip bandoma apsisaugoti nuo tų žmonių, kurių tikslas nėra patekti pas gydytojus.
„Dingsta kranai, vandens maišytuvai, elektros jungikliai. Kol nebuvome užkalę įėjimo į nenaudojamas penkto aukšto patalpas, čia prieglobsčio ieškodavo valkatos“, – pasakojo direktorius.
TALONŲ IR TRŪKSTA, IR LIEKA
Vakar rytą prieš aštuonias prie poliklinikos būriavosi apie 30 pacientų. Anot registratūros darbuotojų, šis skaičius svyruoja nuo 10 iki 40. Didesnio antplūdžio sulaukiama, kai užklumpa gripo virusas, peršalimo ligos.
Poliklinikos vadovas A. Stankevičius sakė, kad pacientams nėra būtinybės laukti prie užrakintų durų. Tuo labiau kad pas šeimos gydytoją galima registruotis net iš vakaro telefonu.
„Šeimos gydytojai priims visus atėjusius pacientus. Net pas stomatologą patekti nebėra didelių sunkumų“, – patikino pašnekovas.
Registratūros darbuotoja Rosita Keršienė patikslino, kad tik suskaudus dantį, galima tą pačią dieną patekti pas stomatologą, nes neretai talonų pas dantų gydytojus pritrūksta.
„Tačiau būna ir atvirkščiai – kai kada atlikusius išmetame į šiukšlių dėžę“, – pasakojo slaugytoja.
Anot R. Keršienės, eilės iš ryto prie registratūros – įprastas vaizdas. Tačiau nuo balandžio 1 dienos gero kai paspartėjo jų aptarnavimas, nes apskaitos lapai pildomi nebe registratūroje, o gydytojų kabinetuose.
PACIENTAI PASIGEDO RŪBINĖS
A. Stankevičius nusistebėjo, kad pacientai į redakciją nesikreipė dėl to, jog poliklinikoje nuo kovo 1 dienos nebeliko rūbinės. Taupant įstaigos lėšas, buvo atsisakyta rūbininko etato. Koridoriuose prie gydytojų kabinetų pastatytos kabyklos.
Anot direktoriaus, ši naujovė sukėlė lankytojų nepasitenkinimą.
„Bankuose, Mokesčių inspekcijoje, „Sodroje“ ir kitose įstaigose nėra rūbinių. Keistas stereotipas, kad poliklinikoje paltą ar kitą drabužį turi saugoti ne pats žmogus, o kažkas kitas. Sutinku, kad rūbinė turi likti ligoninėje, bet ne mūsų įstaigoje, kurioje neatliekamos jokios intervencijos“, – žmonių nepasitenkinimu stebėjosi A. Stankevičius.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
Prie poliklinikos prieš aštuntą valandą ryto – pacientų spūstis.