Padėkos ratas – už Žemaitiją ir žemaičių vienybę

Sigito KAZLAUSKO nuotr.

Aštuntus metus rajono motociklininkai ir jų bendraminčiai rengia šventę, kuria siekama atkreipti dėmesį į mūsų žemaitišką kilmę. Šiais metais renginys buvo skirtas ne tik Durbės mūšiui ir Žemaičių vienybės dienai pažymėti, bet ir visiems priminti apie Žemaitijos metus.

Padėkos ratas miesto gatvėmis

Šventė tradiciškai prasidėjo paradu – kelių šimtų motociklų ir automobilių kolona važiavo Mažeikių gatvėmis.
Vienas iš renginio organizatorių, Žemaičių krašto draugijos pirmininkas ir klubo „Ašvėne“ vadovas Eduardas Buta „Santarvei“ sakė: „Daugelis klaidingai mano, kad tai yra garbės ratas. Mes norime patikslinti, kad šis važiavimas miesto gatvėmis yra padėkos ratas, skirtas mūsų protėvių, kurie kovojo už Žemaitijos laisvę, už išsaugotą žemaičių savitumą ir tapatybę, atminimui. Kartu su mažeikiškiais, padėkos ratą suko ir svečiai ne tik iš daugelio Lietuvos rajonų, bet svečiai iš Latvijos ir Estijos.
Toks motorizuotas padėkos ratas organizuojamas jau dešimtą kartą. Po dviejų pirmųjų renginių jo dalyviai nusprendė: žmonėms nėra tikslo iš karto išsiskirstyti, smagu kartu pavakaroti, pasiklausyti geros muzikos. Tad po padėkos rato visi norintieji suka į Šerkšnėnų stadioną.

Buvo ko pasižiūrėti

Šventės dalyviai turėjo ko paklausyti – scenoje viena kitą keitė kaimiškos muzikos grupės bei roko grupės iš aplinkinių rajonų. Ir akis paganyti buvo kur: galima apžiūrėti klasikinius motociklus ir automobilius, veikė žemaičių žemėlapių fotoparoda, savo akmenų kolekciją demonstravo skuodiškis kolekcionierius, keramikos darbus eksponavo puodžius iš Pakruojo.

Puoselėjamas žemaitiškumas

Padėkos ratu ir švente Durbės mūšio pagerbimas nesibaigė – sekmadienį apie 40 motociklininkų nuvyko į mūšio vietą, kuri yra netoli kelio Ryga–Liepoja, ir ant piliakalnio pagerbė žemaičių protėvių atminimą.
„Esame numatę prie mūsų rajono gyvenviečių įrengti lentas su žemaitiškais gyvenviečių vietovardžiais. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – taip ne tik gyvenvietes, bet ir savo miestą yra pagerbę Telšiai. Jau esame parengę žemaitišką Viekšnių iškabą, tačiau vis dar sprendžiamas klausimas dėl jos įrengimo vietos. Norime atgaivinti žemaitiškus vietovardžius. Mums svarbu, kad neužmirštume savo šaknų, tačiau daug kas priklauso ir nuo gyvenviečių bendruomenių. Mes kuo galėsime, tuo prisidėsime prie tokių lentų įrengimo“, – sakė E. Buta.
Netrūks renginių ir klubo „Ašvėne“ motociklininkams, be kitų išvykų, rugpjūčio pabaigoje jie lankysis senovės karybos ir amatų festivalyje Apuolėje.

Sigito KAZLAUSKO nuotr.

7 Atsakymai į “Padėkos ratas – už Žemaitiją ir žemaičių vienybę”

 1. pccc parašė:

  Tai, kad žemaičiai bent 4 kalbom kalba – nu i ką? Gali rašyt ir rusiškai je tamstą patink, ir je ręk ir su kiniečiu susikalbietumiem nes su lietuvių a tep a tep susipykęs, klaidų pilna, didžiųjų raidžių nerasta, o lietuviškų – tuo labiau. Marazmų pilna galva kaip utėlių . Berazumis truolis

 2. nesuprantu parašė:

  ko jūs čia kabinėjatės? Visokie marazmai ar realistai matyt toliau savo nosies – kebabų ir motorinkų nemato. Važiavimas motociklais – labai graži tradicija, juk gyvename XXI amžiuje – negi dabar arkliais josi? Užuot kritikavę, patys ką nors suorganizuokit, pasiūlykit. Loti iš būdos lengviausia – reikėtų šiek tiek ir su teigiamomis emocijomis nusitraukus pabėgioti.

 3. riealistas parašė:

  nera čia ko pykti čia papraščiausia komercija pagrindiniai rėmėjai ORLEN ir SAVIVALDYBĖ ne užilgo GERS festivalis pagrindiniai rėmėjai tie patys lygis kaip diena ir naktis skiriasi vien fererverkai per GERS tikriausiai kainuoja kiek ŽEMAIČIŲ renginio visi atlikėjai čia papraščiausias biznis ir nereikia garsiu čia fraziu apie patrijotizma išlikima ir tt,

 4. marazmas to pccc parašė:

  noreciau, kad persiktu…. deja tarme jau seniai atskiesta rusiskos nenormatyvines leksikos elementais, is patiekalu zinau tik kebabus, o is tradiciju- su birbyne sukti rata apie mazeikius ir vepezoti apie savituma, tapatybe ir “zemaitijos laisve”…

 5. pccc parašė:

  iš to sovietinnio miesto tik blokų griaučiai liko. O žemaičių tarmė, žemaitiškos tradicijos, patiekalai peršiks dar ne vieną marazmatiką

 6. marazmas parašė:

  su harlejum, lygtai bandidos ar mongolus bandantys kopijuoti, prie Eifelio boksto padielkos nusifotkine, vaziuojam apie miesta kuri pastate sovietai ir suvare kolkoznikus dirbti naftos ir kompresoriu gamyklose… buriam apie mistines zemaiciu kovas uz kazka ten neaisku…. kodel ne ant arkliu ir ne basom kaip proteviai?

 7. mažeikiškis parašė:

  idomu plakate lig ir lietuvos mastu renginys bet nai vieno mc klubo nemačiau jog butu dalivaves

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*