„Maisto banko“ labdaros koncertas „PasiDalink“ kviečia padėti nepasiturintiesiems

Paramos koncertas „PasiDalink“. Martyno Siruso nuotr.

Šiandien, lapkričio 18 d., 19.30 val. tiesioginiame LNK televizijos eteryje vyks „Maisto banko“ labdaros koncertas „PasiDalink“.

Vienuoliktą kartą vyksiančiame koncerte žinomi Lietuvos atlikėjai, visuomenininkai bei „Maisto banko“ savanoriai kvies žmones prisidėti prie maisto gelbėjimo ir pagalbos stokojantiesiems.

Kviečia susitelkti

Renginyje pasirodys atlikėjai Andrius Mamontovas, Vidas Bareikis, Inga Jankauskaitė, Merūnas Vitulskis, grupės „The Roop“, „8 kambarys“, „Saulės kliošas“ ir „Man-go“. Koncerte netikėtą pasirodymą surengs ansamblis „Lietuva“ bei Artūro Noviko vadovaujamas ansamblis „Jazz Island“, atliksiantis jautrią ukrainiečių eurovizinę dainą „Stefania“.

Koncertą ves televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė bei ištikimas „Maisto banko“ bičiulis, LNK laidų vedėjas Rolandas Vilkončius. Dalyvaus ir daugiau nei 1500 „Maisto banko“ savanorių iš skirtingų Lietuvos miestų.

„Pagalba maistu, deja, bet vis dar aktuali tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse, pavyzdžiui, karo sekinamoje Ukrainoje. Koncerto metu turėsime galimybę išgirsti sunkiau gyvenančių Lietuvos žmonių, savanorių, nuo karo pabėgusių ir karo zonoje vis dar gyvenančių ukrainiečių istorijas. Reikia nepamiršti, kad stokojantiesiems padedame ne tik šiltais žodžiais, todėl visų mūsų pagalba ir parama labai svarbi. Kiekvienas paaukotas euras „Maisto banke“ virsta į 15 porcijų maisto“, – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

VilLNK žinių vedėjas Rolandas Vilkončius ir televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė.

„Man labai jautru ir gražu, kad sunkiais momentais, kai reikia pagalbos, mes, lietuviai, susitelkiame ir mokame palaikyti vieni kitus. Tai visada jaučiu per „Maisto banko“ paramos koncertus, kuriuos vedu jau ne vienus metus. Kad esame pilietiška tauta, rodo ir ypatingas lietuvių dėmesys broliams ukrainiečiams, esame bene daugiausia padedantys Ukrainai humanitarine pagalba. „Maisto bankas“ yra tarp tų organizacijų, kurios ypač padeda nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams“, – sako LNK žinių vedėjas R. Vilkončius.

Neleidžia geram maistui supūti šiukšlynuose

Nuo 2012 metų LNK ir „Maisto banko“ organizuojamuose labdaros koncertuose jau paaukota beveik 1,4 mln. eurų, kurie leido stokojantiesiems išdalyti beveik 21 milijoną porcijų, arba daugiau nei 10,5 tūkst. tonų, maisto.

Šiuo metu „Maisto banko“ paramą gauna daugiau nei 600 Lietuvoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų, maistas per mėnesį pasiekia 170 tūkst. Lietuvos žmonių. Padėdamas stokojantiesiems, „Maisto bankas“ taip pat išgelbėja vartoti tinkamą maistą. Kova su maisto švaistymu – viena pagrindinių organizacijos veiklų.

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius

Anot S. Gurevičiaus, surinkdamas atliekantį maistą iš ūkininkų, gamintojų, restoranų bei prekybos tinklų, „Maisto bankas“ neleidžia geram maistui supūti šiukšlynuose. Taip organizacijos veikla ne tik padeda vargstantiesiems, bet ir išsaugo brangius išteklius, prisideda mažinant sparčios gamybos ir vartojimo poveikį klimatui.

Labdaros koncerto „PasiDalink“ generalinis rėmėjas „Swedbank“ taip pat siekia atkreipti dėmesį į maisto švaistymo problemą. Tam pasitarnauja ne tik ilgalaikė partnerystė su „Maisto banku“, bet ir kitos banko iniciatyvos, projektai su menininkais, darbuotojų edukacija, visuomenės apklausos.

„Kartu su „Maisto banku“ atliktas tyrimas rodo, kad daugiau nei 80 proc. Lietuvos gyventojų pripažįsta, kad jiems tenka išmesti maistą. Taip susidaro apie 60 kg išmetamo maisto per metus kiekvienam gyventojui. Kodėl tai svarbu? Nes žemės išteklių eikvojimas, klimato krizės gilėjimas ir biologinės įvairovės nykimas yra tiesiogiai susiję su maisto švaistymu. „Maisto bankas“ kovoja su maisto švaistymu ir „Swedbank“ šioje kovoje yra drauge. Tad kiekvieną kviečiu savo rankomis padėti gelbėti maistą ir juo PasiDalinti “, – sako „Swedbank“ Socialinių iniciatyvų vadovas Ernestas Ramonas.

„Swedbank“ Socialinių iniciatyvų vadovas Ernestas Ramonas. Gedmantas Kropis/Fotobankas.

Aukoti galite jau dabar skambindami tel. 1343 (auka – 3 eurai), tel. 1403 (auka – 10 eurų) arba „Maisto banko“ interneto svetainėje http://www.maistobankas.lt/.

Labdaros renginys „PasiDalink“ šįvakar (penktadienį), 19.30 val., tiesiogiai per LNK. 

Generalinis renginio rėmėjas – „Swedbank“, didysis rėmėjas – „Grūstė“.

Renginį globoja Prezidentas Valdas Adamkus.

10 Atsakymų į “„Maisto banko“ labdaros koncertas „PasiDalink“ kviečia padėti nepasiturintiesiems”

 1. Nemalonu,bet... parašė:

  Šeštadienį per radiją kalbėjo vienas iš labdaros Ukrainai organizatorių.Jis buvo sąžiningas.Labdara adresatus pasiekia apie 50 %.Tokie reikalai.

  1. to Nemalonu parašė:

   Namalonu, bet tenka pripažinti, kad esate kremliaus trolis – totalus melagis ir putlerio propagandos platintojas. .

 2. Anonimas parašė:

  O aš aukoju ir aukosiu. Manau, ukrainiečiams mūsų pagalba dabar net labai reikalinga,

  1. parašė:

   pažiūrėk prekybos centruose kur tie “vargšai“ ukrainiečiai pinigus leidžia. 90 % alkoholiui.Ir dar pabrėžia,kad jie Ukrainos pabėgėliai ir apie juos visi turi trilinki šokinėti. Iš Azijos ir Afrikos užklydę daug padoriau elgiasi.

   1. Anonimas parašė:

    Juk kalba eina ne apie tuos ukrainiečius, kurie pas mus gyvena, o apie likusius kacapų naikinamoje savo šalyje. Beje, nei karto nei viename prekybos centre ir pas mus nemačiau uklrainiečių moterų, perkančių alkoholį.

    1. parašė:

     tikrų ukrainiečių čia vienetai.didžioji dalis tų kaip tamsta vadinate ukrainos kacapai.jie nenori eiti kovoti už banderas tai ir bėga.nes kitu atveju būtų rankos surištos,maišas ant galvos ir masinė kapavietė.jie apie tai atvirai kalba.tačiau mūsų propagandistai to nenori girdėti,o tuo labiau viešinti.

     1. Anonimas parašė:

      Kokiu išsigimėliu reikia būti, kad tokias nesąmones rašinėti? Esate tikras stribų, po karo trėmusių ir žudžiusių lietuvius, palikuonis.

 3. Žinot parašė:

  Visada remdavau Maisto banką, ypač kai galima žinoti konkrečią įstaigą ar žmones, kuriuos remi. Bet prie ko čia Ukraina????? Tikrai šiemet neaukosiu, geriau padėsiu kaimynei senutei!

 4. nesidalinsiu parašė:

  Kėkvienais metais vargingiau gyvenantiems senjorams ką nors nupirkdavau iš maisto. Nes matosi,kad jiems tikrai reikia.Nepasitikiu tokiomis viešomis labdaros akcijomis.Prie ko čia Ukraina? Kas nori paremti kakuolius,tegul atskirai ir paremia,kam plakti į vieną? Ir kokiu santykiu kažkokie kaušai visa tai skirstys?

  1. Taigi, parašė:

   pritariu jums.Neturtingus graudina,o turtuolių tik daugėja.Kieno sąskaita?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto