Pagalbos skambučiai dažniausiai peradresuojami medikams ir policijai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Skubios pagalbos telefonas 112 prisimenamas, kai būtina pagalba. Per praėjusius metus juo sulaukta 2,2 milijono skambučių, pirmąjį šių metų ketvirtį – daugiau kaip 515 tūkst.
Daugiausia tokių pranešimų atitenka medikams ir policijai.

Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 galima pranešti apie teisės pažeidimą, staiga iškilusią grėsmę gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir išsikviesti pagalbos tarnybas.
Kaip informavo Bendrasis pagalbos centras (BPC), praėjusiais metais pagal šiuo numeriu gautus skambučius buvo parengta ir perduota daugiau nei milijonas pranešimų apie pagalbos poreikį: 540 tūkst. skambučių – dėl su policijos kompetencijomis susijusių įvykių, 444 tūkst. kartų prašyta medikų pagalbos, 32 tūkst. – ugniagesių gelbėtojų, 15 tūkst. pranešimų perduota aplinkosaugai.
Ta pati tendencija vyrauja ir šiais metais – per pirmą ketvirtį daugiausia pranešimų parengta medikams iškviesti (123 tūkst.), 113 tūkst. pranešimų policijai, 7940 pranešimų, susijusių su ugniagesių gelbėtojų įvykiais, daugiau kaip 33 tūkst. kartų gyventojams suteikta konsultacija.
„Vidutiniškai gyventojų pokalbiai su skubios pagalbos telefonų operatoriais tiek pernai, tiek šiemet trunka apie dvi minutes“, – pateikusi statistiką informavo BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto