Pagerbti geriausi metų sportininkai

Paskelbtas rajono geriausių sportininkų dešimtukas. Populiariausios sporto šakos – futbolo atstovams vietos jame neatsirado.

DEŠIMTUKE – PIRMENYBIŲ NUGALĖTOJAI IR PRIZININKAI
Penktadienį Mažeikių muziejuje pagerbtas geriausių rajono sportininkų metų dešimtukas bei jų pamaina – jaunieji sportininkai ir treneriai. Rajono vadovai jiems įteikė atminimo prizus.
Nominacijas pelnė trijų tarptautinių pasaulio smiginio turnyrų nugalėtojas, dešimtąją vietą šį sezoną pasaulio reitinge užėmęs Arūnas Čiplys, pasaulio šotokan karatė trečiosios vietos laimėtojas Petras Ąžuolas Kalpokas, geriausias rajono krepšininkas, NKL trečiosios vietos laimėtojas Marijus Norkus bei broliai Vytautas ir Marius Lalai, šalies galiūnų čempionate užėmę atitinkamai antrąją ir ketvirtąją vietas be iškovoję pergales tarptautiniuose turnyruose. Stalo tenisui dešimtuke atstovauja net trys sportininkai – Marius Bučys (šalies taurės laimėtojas, pirmoji stalo teniso raketė pagal reitingą šalyje) bei šalies čempionatų ir tarptautinių varžybų prizininkai Arnoldas Domeika ir Ramunė Armonaitė.
Dvi vietos dešimtuke skirtos ir automobilių kroso meistrams, kurie skynė pergales ne tik šalies, bet ir Baltijos trasose, – Vitalijui Plastininui ir Steponui Jančiauskiui.
Jaunimo sportininkų metų laureatais tapo karatė atstovai Gabrielė Marozaitė ir Jonas Vitkauskas, krepšininkai Edvinas Rupkus ir Justas Stankus, futbolininkai Gintaras Repšas ir Gediminas Strikys, lengvaatletis Seiranas Puščius, automobilių ralio kroso lenktynininkas Modestas Juodpusis bei jėgos sporto šakų atstovai – rankų lenkikas Mindaugas Tarasaitis ir jėgos trikovininkas Raimondas Kristutis.
Prizai įteikti ir varžyboms laureatus ruošusiems treneriams: V. Butnoriui, A. Rudžiui, V. Berčiui, B. Miliui, R. Macijauskui, E. Novogreckiui, N. Gudaičiui, S. Gerikui, J. Kriaučiūnienei bei R. Jackevičiui.
Nemaža dalis sportininkų ir trenerių dėl įvairių priežasčių ir vykstančių varžybų apdovanojimo ceremonijoje dalyvauti negalėjo.
Geriausių sportininkų dešimtuke šiemet nėra pasaulyje populiariausios sporto šakos – futbolo atstovo, nors Mažeikių reprezentacinė futbolo ekipa šį sezoną po penkiolikos metų pertraukos rungtyniavo šalies futbolo A lygoje.
„Į dešimtuką šiais metais įtraukėme tik tuos sportininkus, kurie pelnė prizus ir medalius šalies ar tarptautiniuose turnyruose, todėl futbolininkų čia ir nėra“, – „Santarvei“ paaiškino rajono sporto vadovas Petras Norvilas.

TRENERIAI Į ATEITĮ ŽVELGIA OPTIMISTIŠKAI
Kodėl dešimtuke nėra futbolininkų, svarstė ir mažeikiškis treneris Nerijus Gudaitis: „Net nežinojau apie dešimtuko rinkimus, kas juos rinko, tie tikriausiai ir gali atsakyti, kodėl futbolininkų tarp jų nėra. Nors man atrodo, kad vien žaidimas šalies aukščiausioje lygoje jau yra didžiulis laimėjimas. Aš besibaigiančių metų sezoną galiu pavadinti „spalvotu“ – sunkūs, įdomūs metai buvo, juk po tokios pertraukos pavyko į Mažeikius sugrąžinti didįjį futbolą. Viską sudėjus (kartu su jaunimo pasiektais rezultatais) į visumą, metai buvo vykę – ką planavome, tą ir padarėme“.
Treneris ne be pasididžiavimo kalbėjo apie jaunimą: penkiolikmečiai jo auklėtiniai aukščiausioje futbolo lygoje užima šeštąją vietą, trylikamečiai iškovojo teisę šioje lygoje žaisti.
„Tikiu, kad ir kiti metai bus derlingi – sužaisime sėkmingai, pavyks suburti pajėgesnį kolektyvą, bus daugiau pergalių, o pergalės pritrauks į stadioną ir teiks teigiamas emocijas dar didesniam būriui mažeikiškių“, – viliasi treneris.
Sezonu nesiskundė ir apdovanojimo ceremonijoje dalyvavęs stalo tenisininkus ugdantis Raimondas Jackevičius: išlaikyta jau daugelį metų puoselėjama tradicija, kad „Vijurko“ ekipos yra tarp šalies prizininkų (vyrai buvo bronzos medalio laimėtojai, o merginos iškovojo sidabrą), komandose rungtyniauja tik mūsų mieste karjerą pradėję stalo tenisininkai.
„Ir kiti metai naujų tikslų neiškels: dirbsime ir toliau sieksime medalių šalies komandinėse varžybose, tikiuosi, kad mažeikiškiai stalo tenisininkai jų, kaip ir šiemet, nemažai pelnys ir asmeninės varžybose“, – optimistiškai nusiteikęs treneris.
Visą mėnesį mažeikiškiai muziejuje galės pasigrožėti taurėmis ir medaliais, kuriuos ekspozicijai pateikė Mažeikių sporto centras, sporto klubas „Mažeikių nafta“, Pavasario vidurinė mokykla, jėgos klubas „Mažeikių švyturys“ bei kiti sporto klubai.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: šventėje dalyvavę geriausi 2010 m. rajono sportininkai, jų treneriai ir Savivaldybės atstovai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto