Pagerbti geriausi rajono ūkininkai

Nuotraukos iš Savivaldybės administracijos archyvo

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, pagerbti konkurso „Metų ūkis 2020“ rajoninės atrankos laimėtojai ir prizininkai. Komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eimantas Salatka mero padėkas ir dovanų čekius ūkininkams nuvežė į namus.
„Šie ūkininkai nėra prastesni už ankstesnių metų nugalėtojus, tačiau įprastą šventinį renginį organizuoti sutrukdė pandemija“, – paaiškino komisijos pirmininkas.

Konkurso laimėtojais pripažinti Edita ir Arno Piilberg, gyvenantys ir ūkininkaujantys Urvikių kaime, Reivyčių seniūnijoje. Ūkininkai, valdantys 46 hektarus, ekologiškai augina ir perdirba vaisius bei uogas.
Didžiausią plotą – 20 hektarų užima aronijos, dera 4 hektarų obelų sodas, 6 hektarai skirti juodiesiems serbentams. Be to, ūkininkai augina įvairių veislių braškes, pastaruoju metu ypač populiarias šilauoges. Iš savo ūkyje užaugintų vaisių ir uogų jie spaudžia sultis.
Urvikiškiai nuolat modernizuoja savo verslą. Yra įrengę laistymo sistemą, stato didesnę vaisių saugyklą, nes plečiantis gamybos apimtims, dabartinė jau per ankšta.
Šeimos mėgstamas užsiėmimas – ir elnių auginimas.
Sutuoktinių porai ūkininkauti padeda sūnus ir dukra. Edita sako daug dėmesio skirianti aplinkai tvarkyti.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*