Palnosų bibliotekoje – knygos ,,Jausmų stygomis“ pristatymas

Renginio dalyvės. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Baigiantis rugsėjui, Palnosų biblioteka vėl kvietė į naują renginį – literatūrinę-muzikinę popietę. Šį kartą rinkosi tie, kuriems artima poezija ir daina. Vyko mažeikiškės poetės ir savo kūrinių atlikėjos Vilhelminos Imbrienės 10-osios knygos „Jausmų stygomis“ pristatymas.
Renginio pradžioje knygos autorė Vilhelmina glaustai prisistatė, nors daug kam jau yra puikiai žinoma. O renginio vedėjos – Birutė Marčiauskienė ir šių eilučių autorė, bibliotekininkė Virginija Momgaudienė – išsamiau supažindino su šios kūrėjos knyga. Ši knyga yra daugiau nei pusantro šimto puslapių, gausiai iliustruota nuotraukomis iš asmeninio gyvenimo. Dešimtyje jos skyrių atsispindi skirtingos eilių temos, kai kurios iš jų buvo aptartos išsamiau.
Popietės vedėjos vieną po kitos kvietė viešnias – skaitoves iš Mažeikių – Gitaną Jazdauskienę, Filomeną Kesminienę, Vidą Karevą, žemalėniškę Antaniną Šližienę paskaityti knygos autorės eilių. Taip pat Vilhelminos eilėraštį skaitė viekšniškė Sigutė Vaišnienė. Skaitomas eiles daug kartų lydėjo knygos autorės atliekamos dainos, jai pačiai pritariant gitara.
Renginio vedėjos taip pat skaitė eilėraščių iš naujosios knygos ir klausytojams suteikė galimybę pajusti, jog kai kurie posmai sužadina apmąstymus apie gyvenimo paskirtį, gimtąją kalbą, savo šalį, amžinąją būtį. Kitos eilės taiko į žmogaus jausmus, per lyrinį subjektą atsiskleidžia gyvenimo trapumas, gėris, tėviškės grožio pajautimas, gimtųjų namų dvasia. Tokia ir yra poezijos paskirtis. Turtingas autorės poetinis žodynas suteikia galimybę pasigrožėti taikliomis metaforomis, labiau pajusti eilių grožį.
Renginys neprailgo, nes žiūrovai turėjo progą paklausyti gražių ir jausmingų eilių, nuotaikingų dainų bei pabendrauti su knygos autore ir skaitovėmis. Dėkojame Vilhelminai už knygos pristatymo šventę Palnosų bibliotekoje.
Malonu, kad žmonės, kviečiami į bibliotekos renginius, atsiliepia.

Virginija MOMGAUDIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Palnosų filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*