Paminėta Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=886 template=caption]Trečiadienį prisiminti Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną susitelkė būrys mažeikiškių.

Vienai dienai – trys pavadinimai

Rugpjūčio 23-iąją suėjo trisdešimt metų, kai Vilniuje mitingo prie Adomo Mickevičiaus paminklo metu buvo pasmerktas 1939-ųjų rugpjūčio 23-iosios Molotovo-Ribentropo paktas. Šis dokumentas  nulėmė Baltijos šalių okupaciją.
Lygiai po metų, 1988-aisiais, Lietuvos Sąjūdis organizavo šimtatūkstantinį mitingą Vingio parke, dar po metų – 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją kartu su Latvija ir Estija liaudies frontas surengė Baltijos kelią.
Čekų, lietuvių ir kitų parlamentarų iniciatyva nuo 2009-ųjų metų rugpjūčio Juodojo kaspino, Baltijos kelio diena buvo paskelbta Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti.

Vyko minėjimas

Data, verta atminimo ir pagarbos, paminėta ir Mažeikių rajone.
Mažeikių švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje aukotose šv. Mišiose dalyvavo visuomenės, valdžios, Lietuvos Sąjūdžio Mažeikių skyriaus atstovai, Mažeikių šauliai, tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“.
Po mišių minėjimas persikėlė į Nepriklausomybės aikštę. Ir nors renginio scenarijų pakoregavo prapliupęs lietus, jis nesutrukdė šauliams iššauti tris atminimo salves.
Renginį vedęs Kultūros centro režisierius Paulius Mylė susirinkusiems priminė svarbiausius istorijos faktus, kalbėjo apie dabar vykstantį nepaskelbtą Ukrainos ir Rusijos karą. Taip pat priminė ir ne taip seniai vykusį Rusijos ir Gruzijos karinį konfliktą.
„Didžiuokimės ir džiaukimės Lietuvos ir Mažeikių krašto žmonėmis, kurie savo profesiniu, idėjiniu darbu, kūryba skatina nepamiršti didingos Lietuvos praeities ir viltingai žiūrėti į ateitį“, – kalbėjo renginio vedėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto