Paminėtos S. Žilinskaitės 100-osios gimimo metinės

Autorės nuotr.

Trečiadienį minint mažeikiškės gydytojos Stefanijos Žilinskaitės 100-ąsias gimimo metines, buvo atidengta atminimo lenta. Ja pažymėtas namas J. Jablonskio gatvėje, kur gyveno pirmoji Žemaitijos moteris – chirurgė.
Mažeikių muziejuje pristatyta šiai sukakčiai skirta ekspozicija.

S. Žilinskaitė gimė 1919 m. spalio 2 d. JAV. Kai būsimai gydytojai buvo vos vieneri, ji kartu su šeima grįžo gyventi į Mažeikių rajono Račių kaimą.
Ketverius metus S. Žilinskaitė mokėsi Žemalės pradinėje mokykloje, 1939 m. baigė Mažeikių gimnaziją. 1945 m., ką tik baigusi Kauno universiteto Medicinos fakultetą, S. Žilinskaitė grįžo į Mažeikius dirbti chirurge. Ji asistavo Mažeikių ligoninės įkūrėjui – chirurgui Vladui Burbai. Vėliau vadovavo Chirurgijos skyriui.

Autorės nuotr.

Į medicinos istoriją S. Žilinskaitės vardas įrašytas ir kaip chirurgės, kuri 1957 m. pirmą kartą Lietuvoje užsiuvo durtinę širdies žaizdą.
Pagerbti ir prisiminti S. Žilinskaitės atminimą susirinko medikai, buvę kolegos, pacientai, vietos valdžios atstovai, žmonės, kuriems vienaip ar kitaip teko bendrauti su šviesios atminties gydytoja S. Žilinskaite.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto