Pandemijos išbandymai darbo rinkoje – proga persikvalifikuoti

Nuotraukoje Sigita Rutenbergienė, „Aviva Lietuva“ Mažeikių grupės vadovė.

Praėjo jau metai, kai pasaulis pradėjo kovą su nauja liga – koronavirusu, kuris tapo našta ne tik sveikatos sistemai, bet ir ekonomikai. Koronaviruso poveikį netruko pajusti ir Lietuvos darbo rinka. Kovo pradžioje darbo neturėjo kas septintas Lietuvos gyventojas. „Sodra“ skelbia, kad labiausiai per karantiną nukentėjo moterys, tai galėjo lemti pasirinktos profesijos: kelionių palydovai (68 proc. moterų), kelionių konsultantai (70 proc. moterų), virėjai (88 proc. moterų), viešbučių administratoriai (85 proc. moterų).

Asmeninės savybės – svarbiau nei diplomas

Kadangi kai kurių veiklos sektorių atsigavimo galimybės yra miglotos, o valstybės siūloma parama netekus darbo – ribota, daugelis žmonių svarsto persikvalifikavimo galimybę. Viena iš paklausių profesijų persikvalifikuoti – finansų konsultanto. Ši profesija daugelį patraukia dėl galimybės įsidarbinti net ir mažuose Lietuvos miesteliuose bei dėl įgaunamų finansų srities žinių.
„Praėjusių metų kovo–gruodžio mėnesiais prie „Aviva Lietuva“ prisijungė 90 naujų finansų konsultantų ir jų asistentų visoje Lietuvoje – ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose miesteliuose: Kaišiadoryse, Telšiuose, Plungėje, Jonavoje, Utenoje ir kt. Didžiąją dalį, 76 proc., jų sudarė moterys. Paaštrėjo jau anksčiau pastebėta tendencija, kad ši profesija yra paklausi tarp moterų regionuose, kurios kartais ne savo noru iškrinta iš darbo rinkos po vaiko priežiūros atostogų arba negali dirbti įprasto darbo visu etatu, nes darbas tampa nesuderinamas su šeimos poreikiais. Matome daugybę sėkmės istorijų, kaip žmonės, praradę darbą ir pajamas arba grįžę iš emigracijos, atranda save finansų konsultanto darbe ir tampa savimi pasitikinčiais, klientų pasitikėjimą užsitarnaujančiais profesionalais“, – sako „Aviva Lietuva“ pardavimų vadovas Voitech Petkevič.

Nuotraukoje Sigita Rutenbergienė, „Aviva Lietuva“ Mažeikių grupės vadovė.

Anot V. Petkevič, renkantis finansų konsultantus, asmeninės žmogaus savybės yra svarbesnės nei kandidato išsilavinimas ar žinios, nes visi finansų konsultantai nuolat ir intensyviai mokosi. „Šiame darbe tobulėjimas ir augimas yra būtinas. Per metus kiekvienas naujas finansų konsultantas vidutiniškai daugiau nei 100 valandų praleidžia tobulindamas savo žinias finansinių paslaugų, investavimo, psichologijos srityse. Daugelis dalykų yra išmokstami, bet svarbu, kad kandidatas būtų smalsus, užsispyręs, disciplinuotas“, – reikalingas asmenines savybes vardina V. Petkevič.

Per karantiną finansų konsultanto darbas tapo išsigelbėjimu

Mažeikiškė Sigita Rutenbergienė, 2019 m. vasarą pradėjusi dirbti „Aviva Lietuva“ finansų konsultante, tuomet negalvojo, kad vos po metų taps aštuonių žmonių grupės vadove, o šalies gyvenimą sustabdžius karantinui, šis darbas jai taps finansiniu išsigelbėjimu.
„Jau pusantrų metų savo dienotvarkę planuoju minučių tikslumu ir derinu du darbus – vadovavimą finansų konsultantų grupei ir nuosavam grožio salonui. Dėl pandemijos sustojus visai grožio paslaugų sferai, supratau, kokia aš esu laiminga, kad turiu ir kitą veiklą, kuri man suteikia ne tik savirealizaciją, bet ir pajamas tokiu sunkiu metu“, – sako S. Rutenbergienė.
Anot Sigitos, finansų konsultanto darbas – tai nuosavas verslas, kuriam nereikia piniginių investicijų. „Turiu savo grožio saloną, todėl žinau, ką reiškia kurti verslą nuo nulio – kiek tam reikia įdėti darbo ir savo pinigų. O „Aviva“ kiekvienam naujam finansų konsultantui duoda nuosavą verslą, kuriam nereikia piniginių investicijų. Čia kiekvienas naujas finansų konsultantas gauna visą paketą – nuo darbui reikalingų priemonių iki išsamios mokymų medžiagos apie paslaugas. Tuomet viskas priklauso nuo tavęs – kiek uždirbsi, tiek ir turėsi“, – sako S. Rutenbergienė.
Sigita sako, kad nors į šį darbą atėjo pati norėdama daugiau sužinoti apie gyvybės draudimą, apdrausti savo artimuosius, dabar jai didžiausią pasitenkinimą teikia pagalba nepažįstamiems žmonėms ir palengvėjimas, sužinojus apie gerą įvykių baigtį. „Visada stengiuosi parinkti tokį draudimo pasiūlymą, kad, atsitikus nelaimei, žmogus pajaustų realią draudimo naudą ir gautų jį tenkinančias išmokas. Į atmintį įstrigusi istorija, kai dukrai nukritus nuo sūpynių tėvai gavo 1500 eurų išmoką. Šių pinigų užteko ir dukros reabilitacijai, ir įmokai į taupomąją vaiko sąskaitą“, – pasakoja S. Rutenbergienė.

2 Atsakymai į “Pandemijos išbandymai darbo rinkoje – proga persikvalifikuoti”

  1. Nijole parašė:

    “Anot V. Petkevič, renkantis finansų konsultantus, asmeninės žmogaus savybės yra svarbesnės nei kandidato išsilavinimas ar žinios, nes visi finansų konsultantai nuolat ir intensyviai mokosi.” Reikalavimai kaip “Zepter” puodų pardavėjams. Nesuprantu ,kam apsimetinėti finansų konsultantais , kai tokių finansinių konsultantų pagrindinis tikslas ,mano nuomone , yra parduoti kiek galima brangiau draudimo polisą. Tokią veiklą vykdantys asmeys vadinasi draudimo agentais ir jų atlyginimo dydis priklauso nuo parduotų polisų kiekio ir kainos.

    1. Sigita R. parašė:

      Gerb. Nijole, nesuprantu jūsų frazės “kuo brangiau parduoti draudimo polisą”? Mes draudimo polisus klientams parduodame pagal jų poreikį, tai nėra nei brangiau, nei pigiau, tiesiog taip, kaip priklauso klientui pagal jo amžių, rizikos grupę, norimą investuoti sumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto