Pandemijos pasekmės – biudžetas nebus įvykdytas

Kad būtų suvaldytas dėl planuotų pajamų nesurinkimo atsiradęs apyvartinių lėšų trūkumas, teko imti trumpalaikę paskolą – kol kas 1,6 mln. eurų. Nuotr. iš Finansų ministerijos archyvo

Koronaviruso pandemijos metu nukentėjo vietinis verslas, į biudžetą nesurenkama planuoto gyventojų pajamų mokesčio.
Dėl karantino metu buvusių veiklos ribojimų planuotų pajamų negavo ir biudžetinės įstaigos. Situaciją gelbsti iš valstybės gauta paskola, tačiau prireiks nemažai laiko ir pastangų, kad padėtis būtų stabilizuota.

Pristatė politikams

Tokius akcentus politikams išsakė Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė, per tarybos posėdį pateikdama informaciją apie biudžeto vykdymą. Metų pradžioje patvirtintą biudžetą teko tikslinti du kartus ir po patikslinimų jo pajamos sudaro šiek tiek per 67,7 mln. eurų.
Praėjusieji metai Savivaldybei vykdant biudžetą taip pat buvo įtempti, iki pajamų plano įvykdymo pritrūko 120 tūkst. eurų. Šalies mastu reitinge pagal šį rodiklį mūsų savivaldybė buvo per vidurį – 29-oje vietoje.
Šio pusmečio rezultatai byloja, kad pandemija mūsų rajono biudžetą palietė mažiau nei kai kurių kitų savivaldybių. Pagal biudžeto vykdymą reitinge mūsų rajonas užima 17-tą vietą.
„Nors ir nepavyksta surinkti planuotų pajamų, tačiau lyginant su kitomis savivaldybėmis padėtis nėra tokia bloga“, – apibūdino Finansų skyriaus vedėja.

Nesurenkama planuotų mokesčių

Kaip ir įprasta, gyventojų pajamų mokestis sudaro didžiąją dalį prognozuojamų Savivaldybės biudžeto pajamų – 95 proc. Per pusmetį negauta beveik 752 tūkst. eurų šio mokesčio. Kiti prognozuoti mokesčiai ir pajamos kol kas surenkami pagal planą arba plano nevykdymas yra nereikšmingas.
Ir vis tik, J. Balvočienės teigimu, jau dabar aišku, kad šiemet planuotų pajamų surinkti nepavyks.
„Biudžeto nevykdymas dėl COVID situacijos yra akivaizdus, nes ne visos įstaigos dirbo. Nekilnojamojo turto, žemės, žemės nuomos mokesčių, mokesčio iš verslo liudijimų įtaka bus nedidelė, tačiau nemažai pajamų neteksime, kai bus pritaikyti Savivaldybės tarybos priimti sprendimai dėl mokestinių lengvatų suteikimo“, – prognozavo J. Balvočienė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*