Papildai: recepto nereikia, sveikatos būklę žinoti būtina

Norint pasiekti norimų rezultatų bei efektyviai išnaudoti treniruotes, vien įprasto maisto sportininkams nepakanka, jie vartoja maisto papildus. Jų galima rasti parduotuvėse, vaistinėse, lankytojai jų gali įsigyti jėgos sporto klubuose.
„Santarvė“ pasidomėjo, kokie maisto papildai populiariausi „Mažeikių švyturio“ jėgos klube, kokie padėjo pasaulio kultūrizmo čempionu tapti Rolandui Pociui.


REMIA MAISTO
PAPILDŲ LINIJA
Jau keletą metų pasaulio kultūrizmo čempioną mažeikiškį Rolandą Pocių remia amerikietiškų maisto papildų sportuojantiems bei aktyviai gyvenantiems linija „Universal“.
„Norint pasiekti aukštų rezultatų, ne tik mano sporto šakoje, bet ir krepšinyje, futbole, bėgime ar kitame sporte, reikia daugiau maisto medžiagų. Vien vartojant normalų maistą, jų nepakanka, todėl turime vartoti maisto papildus. Mane remia „Universal“ maisto papildų linija, kurios produktų sudėtis buvo kruopščiai patikrinta. Juose nėra jokios rūšies sudėtinių dalių, tarptautiniame dopingo sąraše paminėtų kaip uždraustos medžiagos“, – sakė Rolandas Pocius.
Garsus sportininkas išvardijo maisto papildų rūšis, kurias jis vartoja: amino rūgštys („Animal“ linija), baltyminiai proteinai, kreatinas bei gliutaminas.
Sportininko teigimu, kai kurių medžiagų stygius organizme veikia treniruočių kokybę bei raumenų apimtį, todėl papildus būtina vartoti reguliariai.
VIEN MAISTO
KULTŪRISTUI
NEUŽTENKA
Kaip vieną pagrindinių maisto papildų savo racione, mažeikiškis išskyrė „Animal“ aminorūgštis. Jos pagerina baltymų pasisavinimą, papildo kūną vitaminais bei mineralais, didina raumenų masę bei jėgą, greitina raumenų atsistatymą, daro įtaką energijai ir ištvermei.
„Prieš treniruotę būtinai vartoju „Animal Pak“, kurį sudaro net 55 būtiniausi sportuojančiam organizmui ingredientai. Jo sudėtyje yra ne tik keturių rūšių vitaminų, bet ir kalcio, fosforo, magnio, kalio, cinko, seleno bei dar keturių rūšių mineralų. Po treniruočių naudoju „Animal Nitro“, kuri yra viena pagrindinių raumenų atkuriamųjų medžiagų“, – sakė mažeikiškis.
Sportininkas pažymėjo taip pat profesionaliai riebalus deginantį „Animal Cuts“. Tarp kitų sudėtinių dalių, čia yra apelsino ekstrakto, žaliosios arbatos ekstrakto, kalio ir magnio fosfato, magnio stearato, želatino bei stearinės rūgšties.
Pasiekti optimalų raumenų didėjimą, spartinti raumenų atsinaujinimą bei gerinti treniruočių rezultatus žinomam kultūristui padeda aminorūgštys „Amino 3001“. Ši aminorūgštis padeda išlaikyti organizme azotą, padeda padidinti jėgą, veiksmingiau kūnui pasisavinti deguonį, padidinti medžiagų apykaitos greitį bei riebalus paversti energija.
Rolandas dar pažymėjo ir dvi išrūgų proteino rūšis „Ultra Whey Pro“ ir „Ultra Iso Whey“, kurios yra nepakeičiamas baltymų šaltinis, padedantis pasiekti puikių rezultatų kai sportuojama, kad priaugtų raumenų masė, arba kai laikomasi dietos, norint sumažinti svorį.
Šie išrūgų koncentratai susideda tik iš aukščiausios kokybės, itin gerai išfiltruotų išrūgų baltymų izoliatų, kuriuose nėra angliavandenių, cukraus, riebalų bei laktozės.
SPORTUOJANT
PAPILDAI BŪTINI
Atleto teiginiui, kad maisto papildai sportuojant organizmui būtini, pritarė ir jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benas Milis.
„Maisto papildai – tai ne vaistas, todėl gydytojų recepto jiems nereikia. Mes jau turime sukaupę nemažą patirtį šioje srityje, todėl galime patarti klubą lankantiems sportininkams, kas tinka masės auginimui, kas svorio metimui, kas raumenų auginimui“, – sakė klubo treneris.
Didžioji dalis klube sportuojančių vaikinų, kaip ir Rolandas, naudoja „Animal Pak“, kuris suteikia jėgos ir ištvermės.
Pasak trenerio, populiarūs ir vitaminai B (kelia apetitą, padeda aminorūgščių apykaitai organizme), E (gaivina odą bei pagerina kraujo apytaką raumenų audiniuose), C (vaidina svarbų vaidmenį susidarant kalogenams, kurie yra svarbūs audinio ląstelių, dantų smegenų bei kaulų augimo ir atkūrimo procesuose). Neužsiguli ir multivitaminų pakuotės „Daily Formula“, kurios daro nemažą įtaką reguliuojant medžiagų apykaitą, riebalus ir angliavandenius paverčia energija, dalyvauja formuojantis kaulams ir audiniams.
PRIVALU PASITIKRINTI
SVEIKATĄ
Iš maisto papildų populiariausias tarp krepšininkų yra kreatinas, kurį B. Milis apibūdina kaip maksimalios treniruotės garantą. Jis gerina ištvermę bei suteikia sprogstamosios energijos.
Sportininkai taip pat renkasi proteiną „Gain Fast“, kuris suteikia kūnui tvirtumo. Jo sudėtyje yra mažiau riebalų, o daugiau baltymų bei angliavandenių negu kitose proteinų formulėse.
„Sportuojančios ir norinčios sulieknėti moterys dažniausiai pas mus įsigyja greitai veikiančio skysčio „Carni tech“.
Šį riebalų oksidacijos skystį sudaro Lkarnitinas, Azijos ženšenis, guarana, žalioji arbata bei baltojo gluosnio žievė“, – sakė treneris.
Pasak Mažeikių ligoninės traumatologo, krepšinio komandos gydytojo Jono Žulpos, maisto papildus bei vitaminus galima naudoti be gydytojų rekomendacijų, atsižvelgiant į jų vartojimo instrukcijas.
„Tačiau visi sportininkai, prieš pradėdami sportuoti, privalo pasitikrinti pas savo šeimos gydytoją, sužinoti savo sveikatos būklę. Jeigu yra kokių nors nukrypimų nuo normos, tada maisto papildus reikia vartoti tik su gydytojo rekomendacija bei reguliuoti sporto krūvius“, – įspėjo J. Žulpa.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo: R. Pociaus teigimu, kai kurių medžiagų
stygių organizme kompensuoja maisto papildai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto