Papildomi įstatymo projektai sugriežtins alkoholio prieinamumą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo naujų metų draudimas prekiauti alkoholiu degalinėse tebuvo „smulkus žingsnis“ kovojant su alkoholizmu, sako Premjeras Algirdas Butkevičius ir žada dar daugiau priemonių, mažinančių svaigalų vartojimą. Tiesa, kokios jos, Vyriausybės vadovas kol kas neatskleidžia.

Papildomi įstatymo projektai – artimiausiu metu

Interviu „Žinių radijui“ A. Butkevičius prognozavo, kad bus pritarta akcizo alkoholiui didinimui. Premjeras nurodė, jog yra patvirtinta ilgalaikė programa, pagal kurią kiekvienais metais didinamas akcizas alkoholiui.
„Neseniai kaip tik uždraudėme prekybą alkoholiu degalinėse. Tai aš vertinu kaip smulkų žingsnį, bet vis tiek mažinantį alkoholio pasiekiamumą, ir tikiuosi, kad artimiausiu metu bus pateikti dar papildomi įstatymo projektai, kurie dar labiau sugriežtins (alkoholio prieinamumą – ELTA)“, – sakė Premjeras.
Tačiau, kol dar nepradėtas svarstyti įstatymo projektas, A. Butkevičius buvo nelinkęs to detalizuoti.
Be kita ko, anot A. Butkevičiaus, kovojant su alkoholizmu turi būti sustiprinta švietėjiška programa apie alkoholio žalą. Premjero teigimu, geras pavyzdys, kaip efektyviomis priemonėmis galima pasiekti rezultatų, yra žūčių keliuose sumažėjimas, įgyvendintas pagal „Karas keliuose“ programą.

Lietuva priskiriama aukščiausios rizikos grupei

ELTA primena, kad po šalį sukrėtusių įvykių, kai Kražiuose nužudytos keturios moterys, ar Kėdainių rajone, kai tėvas nužudė du mažamečius vaikus, viešojoje erdvėje pasigirdo raginimų diskutuoti apie priverstinio gydymo galimybę pavojingiems alkoholikams, alkoholio prieinamumo mažinimą.
Gruodį Seimas priėmė Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis nutarta trejus metus nuo šių metų kovo 1 d. nuosekliai didinti akcizų tarifus visiems alkoholiniams gėrimams ir etilo alkoholiui: alui, visų kategorijų vynams ir kitiems fermentuotiems gėrimams bei visiems tarpiniams produktams kasmet po 8 proc., o etilo alkoholiui – po 2,5 proc. Nuo sausio 1 d. įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo nuostata, draudžianti prekybą alkoholiniais gėrimais stacionariosiose degalinėse.
Pagal alkoholio suvartojimą ir jo sąlygotą žalą Lietuva priskiriama aukščiausios rizikos grupei Europoje kartu su Latvija, Estija, Baltarusija, Rusija, Ukraina, Vengrija, Kazachstanu ir Moldova.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto