Papilnės minimalią algą gaunančiųjų piniginės

Realiai minimalią algą gaunantis žmogus, atskaičius mokesčius, į rankas vidutiniškai gaus 114 litų daugiau nei iki šiol. Eltos nuotr.

Nuo šio mėnesio pirmos dienos minimali mėnesinė alga didėja 150 litų ir sieks 1 tūkstantį litų. Realiai minimalią algą gaunantis žmogus, atskaičius mokesčius, į rankas vidutiniškai gaus 114 litų daugiau nei iki šiol.

Galimos išimtys

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbiamais duomenimis, minimalios algos padidinimas iki 1 tūkstančio litų, tai yra 17,65 proc., palies apie 200 tūkstančių darbuotojų, iš jų – apie 50 tūkstančių biudžetinių įstaigų darbuotojų.
Iki šiol minimali alga buvo 850 litų. Paskutinį kartą 50 litų ji buvo padidinta pernai rugpjūčio mėnesį.
Minimalios algos padidinimas labiausiai kelia nerimą smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams.
Tačiau Premjeras Algirdas Butkevičius viešai yra sakęs, kad jei dėl minimalios algos padidinimo smulkios ir vidutinės įmonės patirs finansinių sunkumų, jos gali tikėtis mokestinių išimčių.

Vertina teigiamai

Mažeikių verslininkų asociacijos prezidentas Virgilijus Radvilas minimalios algos didinimą vertina teigiamai.
„Be abejo, minimalios algos pakėlimas buvo reikalingas, tačiau šis padidinimas gali tapti nemaža našta mažoms arba specifinį verslą plėtojančioms įmonėms. Todėl belieka tikėtis, kad Premjeras ištesės pažadą ir sunkiai besiverčiančioms įmonėms bus taikomos lengvatos“, – savo nuomonę „Santarvei“ dėstė V. Radvilas.
Jo nuomone, padidinus minimalią algą būtų galima tikėtis, kad bent šiek tiek stabilizuosis ekonominiai procesai, sumažės emigracija. Be to, palengvės ir kai kurių žmonių pragyvenimas, jie lengviau sudurs galą su galu.

Nejaučia įtakos

Viešai skelbiama, kad padidinus minimalią algą iki 1 tūkstančio litų, vidutinės socialinės pašalpos dydis sumažėtų apie 5,6 lito, todėl per metus būtų sutaupyta apie 15,2 mln. litų. Sudėjus kartu su administravimo išlaidomis iš viso būtų sutaupyta 15,8 mln. litų.
Mažeikių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistų teigimu, kol kas sunku pasakyti, kokią įtaką minimalios algos padidinimas turės socialinės pašalpos gavėjų skaičiui.
„Ankstesnis, dar pernai, vasaros pabaigoje, buvęs minimalios algos pakėlimas didelės įtakos socialines pašalpas gaunantiems žmonėms neturėjo. Bent jau jų skaičius, registruotas mūsų skyriuje, pastebimai nekito. Buvo fiksuojami svyravimai kaip ir kiekvieną mėnesį“, – „Santarvei“ sakė  Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė Rasa Andrulaitienė.

7 Atsakymai į “Papilnės minimalią algą gaunančiųjų piniginės”

 1. dfghjk parašė:

  minimali alga825 ltl ant poperiu 1000 lt

 2. Kvailelis parašė:

  Tai minami alga 1000 į rankas ar tik ant popieriaus?

 3. papriestarausiu parašė:

  Jei ir nebutu pakeltas minimumas visvien viskas brangu.kaip jus nesuprantat.

 4. Komentatorius parašė:

  Pirmas idiotiškas sprendimas. Pažiūrėsim ką tas krabas didelėmis akimis kalbės, kada padidės nedarbas ir infliacija. Debilas.

 5. ... parašė:

  Jojo pakele minimuma tipo niekas kitkas nebrangs, automatiskai ir durniui aisku padidinus minimuma pakils visi antkainiai,nes to minimumo verslininkui niekas ant stalo nepades. Teks kelti kainas,kad islaikytu darbuotojus, taip kad niekas jo ir nepajus…

 6. pasipiktinusi parašė:

  Realiai padides zmoniu pajamos 100lt cha cha cha, pasityciojimas, elektra ir dyzelis pabrango, duona ir pienas is paskos brangs, tikrai saunus pajamu padidejimas.

 7. biudzetas parašė:

  …taip,algas kelti butina,tik kazkodel i buhalterius visiskai demesio nekreipiama,jau po truputi prilyginama prie valytojo ar sargo..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto