Pareigūnai galės panaikinti techninės apžiūros galiojimą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo liepos pirmosios pareigūnai turės įgaliojimus panaikinti valstybinės techninės apžiūros galiojimą, jeigu nustatys, kad transporto priemonė yra techniškai netvarkinga.

Teks vykti į techninę apžiūrą

Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininkas įsakymu patvirtino motorinių transporto priemonių ir jų priekabų, kurios neatitinka techninių reikalavimų ir kelia grėsmę eismo saugumui, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimo panaikinimo tvarkos aprašą.
Nuo liepos pirmosios techninės apžiūros galiojimą policijos pareigūnai bei valstybinės kelių transporto inspekcijos pareigūnai galės panaikinti, jeigu nustatys, kad transporto priemonėje yra šie devyni gedimai arba neatitikimai keliamiems reikalavimams:
neveikia pagrindinis stabdys (vairuotojas negali sustabdyti transporto priemonės);
neveikia vairo mechanizmas;
netvarkingas transporto priemonės ir priekabos sukabinimo įtaisas;
lyjant, sningant ar esant rūkui vairuotojo pusėje neveikia stiklo valytuvas;
tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui nedega joks priekinis kairysis žibintas, o sugedus bent vienam galiniam gabarito žibintui – neveikia avarinė šviesos signalizacija arba transporto priemonės gale nėra pritvirtinto avarinio sustojimo ženklo;
transporto priemonės stiklų, patenkančių į priekinį 180 laipsnių vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas yra mažesnis negu nustatyta techniniuose nuostatuose;
žiemos sezono metu automobilis, kurio bendroji masė ne didesnė negu 3,5 tonos ir jo priekaba eksploatuojama su padangomis, kurios neskirtos važiuoti žiemą, transporto priemonė vasaros sezonu eksploatuojama su dygliuotomis padangomis arba mašinos ratų protektoriaus gylis yra mažesnis negu nustatyta techniniuose reikalavimuose;
žibintuose panaudotos transporto priemonės gamintojo nenustatytas šviesos šaltinis;
stovinčios transporto priemonės su užvestu varikliu skleidžiamo triukšmo lygis viršija Kelių transporto priemonių variklių triukšmo ribinių dydžių ir jų nustatytos tvarkos apraše nurodytus dydžius.
Tie asmenys, kurių transporto priemonei bus panaikintas techninės apžiūros galiojimas, pasirūpinę, kad mašina būtų tvarkinga, galės gauti vieną parą galiojantį leidimą nuvykti į techninės apžiūros įmonę ir pereiti techninę apžiūrą.

Grėsė tik piniginės baudos

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, policijos pareigūnai galėjo uždrausti transporto priemonei dalyvauti viešajame eisme ir panaikinti jos techninės apžiūros galiojimą tik tokiu atveju, kai įvykus avarijos yra deformuotos tam tikros mašinos vietos, pavyzdžiui, rėmas, lanžeronai. Po remonto tokie automobiliai privalo būti pateikti techninei apžiūrai.
Pagal dabar galiojančias Kelių eismo taisykles, esant pirmiesiems penkiems išvardintiems techniniams trūkumams, tokias transporto priemones eksploatuoti draudžiama, už tokį pažeidimą gresia piniginė bauda nuo šimto iki pusantro šimto litų. Tokia pat bauda gresia ir už mašinos vairavimą neperėjus valstybinės techninės apžiūros.
„Prieš atvykdami į techninės apžiūros stotis, vairuotojai pasitikrina savo automobilius ir stengiasi atvykti jau nebesant didelių gedimų. Dažniausiai, pagal statistiką ir patirtį, valstybinės techninės apžiūros nepereina automobiliai dėl artimųjų ir tolimųjų šviesų žibintų trūkumų, kai blogai sureguliuoti artimųjų šviesų žibintai bei naudojami netinkami šviesos šaltiniai, po to eina ratų ir pakabos gedimai, trečioje vietoje – svarbiausia aktyviojo saugumo priemonė – stabdžių sistemos trūkumai“, – sakė UAB „Telšių techninės apžiūros centro“ Mažeikių filialo ekspertas Vidmantas Asauskas.

8 Atsakymai į “Pareigūnai galės panaikinti techninės apžiūros galiojimą”

 1. cioperis parašė:

  keliu policijai ir taip daug darbo ,o cia dar tikrinti masinu tech.stovi .matytumete ,kas darosi kaimuose ir mazuose miesteliuose ,kaukia keturraciai motociklai vazineja gatvese ant vieno rato

 2. anupras parašė:

  Tai galesim uzdaryti tech.centrus.policija dabar spres kas gali vaziuot kas ne,reiskia stabdys ir pis prota su savo kompetencija.matyt tures visus reikiamus prietaisus temps su savim kokia kilnojama tech.stoti.tures sertifikatus tai yrangai ir pareigunai bus kompetetingi:)))ar viskas eis is lempos.slyksti salis su besmegeniais valdovais.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  o kaip bus su tais naktimis po miestą sukančiais ratus čioperiais? jie kelia didesnį triukšmą negu seni traktoriai.

 4. STOP parašė:

  Ka jie cia peza tipo vienai dienai galiojantis TA talonas galios-o jai nepraisi tai ka masina toliau neeksplotuojama vazuoti draudziama su negaliojanciu TA ???.

 5. nesupratau parašė:

  „stovinčios transporto priemonės su užvestu varikliu skleidžiamo triukšmo lygis viršija Kelių transporto priemonių variklių triukšmo ribinių dydžių ir jų nustatytos tvarkos apraše nurodytus dydžius.“ – kas per naujiena? triukšmo lygio net per TA netikrina, o čia policijos mokyklą baigęs vaikis patikrins ir atims TA taloną. su kuo jis patikrins – prikiš ausį prie kapoto?

 6. tai parašė:

  dabar vėl prasidės „reidai“ ,

 7. nu ka as zinau parašė:

  Nesamonė blyn. gal man tik išvažiavus iš kiemo pavyzdžiui perdegė prieky ar gale žibintas ir sustabdė mentai, tai ką atims tech taloną???

 8. beklenkas parašė:

  tai tik padidins kyšininkavimą ….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video