Pareigūnai ragina Naujuosius metus sutikti saugiai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Norėtųsi, kad artėjančių Naujųjų metų sutikimas būtų santūresnis, – kalbėjo mūsų rajono specialiųjų tarnybų vadovai.

Išjungs eglės apšvietimą

Po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio savivaldybėms siūloma atsisakyti naujametinių fejerverkų, išjungti Kalėdų eglučių apšvietimą. Šiomis priemonėmis tikimasi šventinę naktį sumažinti žmonių būriavimąsi viešose vietose, nes jose būna nemažai asmenų išvis be apsauginių kaukių arba jas dėvinčių neteisingai.
„Siūlymą aptarėme su rajono vadovais ir solidarizuodamiesi su kitomis savivaldybėmis nusprendėme paskutinę metų naktį, nuo dešimtos valandos vakaro, iki sausio 1-osios antros valandos nakties išjungti miesto kalėdinės eglutės apšvietimą.
Raginu gyventojus nesibūriuoti, laikytis karantino reikalavimų. Kalėdinių švenčių metu jau buvo atvejų, kai balkonuose matėme susibūrusius po penkis ar šešis asmenis. Atvykus pareigūnams, jie bandė slėptis, buvo ir tokių, kurie susilaukė baudų. Gerbkime aplinkinius, tiek gyventojų, tiek pareigūnų ramybę ir sveikatą“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Alfonsas Meškys.
Naujųjų metų naktį dirbs gausus būrys pareigūnų – trijose vietose bus blokuojami įvažiavimai į miestą, o po miestą ratus suks policijos ekipažai, kurie stebės padėtį viešose vietose.

Fejerverkai neuždrausti

Ir A. Meškys, ir Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas pažymėjo, kad šiuo metu pirotechnika neprekiaujama, tačiau gyventojai yra jos įsigiję kitais būdais, o ir naudoti jos švenčių metu nedraudžiama.
„Mūsų tarnyba dirbs sustiprintu režimu, tačiau norisi patarti žmonėms laikytis atsargumo – vagis išeina ir palieka bent sienas, o gaisras nepalieka nieko. Jeigu jau kyla noras iššauti fejerverkus, būtina laikytis ant gamintojų pakuotės nurodytų rekomendacijų“, – priminė A. Tupikas.
Visas straipsnis – ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*