Pareigūnų dėmesys – aguonoms ir kanapėms

Už neteisėtą opijinių aguonų bei kanapių auginimą gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda iki trijų šimtų litų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nors šiemet rajone atsisakyta kompleksinės priemonės „Aguona“, šiomis dienomis prevencinio poskyrio pareigūnai didesnį dėmesį skiria aguonų ir kanapių pasėliams.

Aptiktas kanapių plotelis

Kelerius pastaruosius metus visoje šalyje liepos pabaigoje buvo skelbiama prevencinė mėnesio trukmės akcija „Aguona“, kurios tikslas – nustatyti draudžiamų auginti opijinių aguonų ir kanapių pasėlius bei išaiškinti asmenis, auginančius šiuos, narkotinių medžiagų turinčius augalus. Šiemet ši akcija mūsų rajone nepaskelbta, tuo tarpu kaimyninėje Šiaulių apskrityje jau surašyta aštuoniolika administracinių nutarimų, sunaikinta daugiau kaip šimtas kvadratinių metrų aguonų pasėlių.
„Nors akcija pas mus nepaskelbta, tačiau poskyrio pareigūnai šiomis dienomis padidino dėmesį opijinių aguonų ir kanapių pasėlių paieškoms: inspektoriai žvalgosi po seniūnijas, vyksta į atokesnius kaimus“, – informavo rajono prevencinio poskyrio vyresnysis tyrėjas Nedas Dabkus.
Jau priimti du administraciniai nutarimus dėl opijinių aguonų pasėlių laikymo, tačiau auginami plotai tebuvo po kelis kvadratinius metrus, todėl apsiribota įspėjimais.
Antradienį Sedos seniūnijoje dešimties kvadratinių metrų plote aptiktas kanapių pasėlis, šiuo metu ieškoma jo savininko.

Pataria išnaikinti patiems

Už neteisėtą opijinių aguonų bei kanapių auginimą gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda iki trijų šimtų litų. Už didelio kiekio aguonų pasėlių auginimą jau gresia baudžiamoji atsakomybė – net dvejiems metams galima pakliūti į belangę.
„Dažniausiai žmonės paaiškinimuose teisinasi nežinoję, jog aguonas auginti uždrausta, tikina jas auginantys dėl grožio. Tokiems tenka paaiškinti, kad iš jų gaunamos narkotinės medžiagos ir šis gražus augalas suluošina ne vieno gyvenimą“, – pasakojo pareigūnas.
Praėjusiais metais dėl aguonų auginimo Mažeikių rajone buvo surašyta dvylika administracinių teisės pažeidimų protokolų.
Policijos pareigūnai ragina gyventojus, kurių valdose auga aguonos ar kanapės, nelaukti policijos pareigūnų vizito ir patiems jas išnaikinti, taip išvengiant nemalonumų su teisėsauga.

One Reply to “Pareigūnų dėmesys – aguonoms ir kanapėms”

  1. Miunchauzenas iš Bugenių parašė:

    Tautos dėmesys – Omon’o siautėjimui ir nebaudžiamumui Lietuvoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*