Pareigūnų žvilgsnis nukrypo į Plinkšių ežerą

Plinkšių ežeras

Surengę reidą Plinkšių ežere, aplinkosaugininkai konstatavo – brakonierių judėjimas jau pastebimas.

Brakonieriai savojo verslo nemeta

Nuo kovo septynioliktosios iki balandžio dvidešimtosios vyksta akcija „Lydeka 2014“, kurios metu draudžiama gaudyti lydekas. Aplinkosaugininkai priminė, kad už tokią žvejybą, panaudojant mėgėjiškos žūklės įrankius, gresia bauda iki dviejų šimtų litų, o panaudojant draudžiamus žūklės įrankius arba žvejojant draudžiamu būdu – bauda iki tūkstančio litų. Be šių baudų, už tokį pažeidimą taip pat gresia žūklės įrankių konfiskacija bei teks apmokėti gamtai padarytą žalą – už vieną lydeką gresia 543 litų bauda.
„Trečiadienį Plinkšių ežere plaukiojome kateriu bei braidėme pakrantėmis. Rezultatas – du venteriai ir trys bešeimininkiai tinklai. Rezultatas rodo, kad vos tik atšilo, prasidėjo judėjimas – brakonieriai nesnaudžia“, – konstatavo rajono Aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Alfredas Nicius.
Pasak jo, konfiskuotuose žvejybos įrankiuose aptikti keli plakiai ir trys smulkios lydekaitės (vadinamieji „peiliukai“), dvi iš kurių dar buvo gyvos ir paleistos atgal į ežerą, tuo tarpu trečioji jau buvo užsismaugusi tinkle.
Aplinkosaugininkai taip pat netoli Plinkšių ežero sustabdė patikrinti automobilį, tačiau vairuotojo pateikti dokumentai buvo tvarkingi.

Reidų gausės

„Per visą žiemos sezoną šiurkščių žvejybos taisyklių pažeidimų neužfiksuota, surašėme tik kelis įspėjimus dėl žvejo bilietų, kurių galiojimo laikas buvo pasibaigęs. Vos nuėjus ledui surengėme keletą reidų po rajono vandens telkinius, pabraidėme pakrantėmis, tačiau draudžiamų žūklės įrankių – tinklų, neaptikome. Šiuo metu orai žūklei palankūs, todėl reidus aktyvinsime“, – planus atskleidė A. Nicius.
Aplinkos apsaugos pareigūnai primena žvejams, kad iki gegužės penkioliktosios draudžiama gaudyti salačius ir kiršlius, o iki gegužės dvidešimtosios – sterkus. Už šių žuvų vienetą gresia atlyginti po penkis šimtus litų už gamtai padarytą žalą.
Pasak pareigūnų, mūsų rajone galima pagauti tik vieną kitą sterką, bet nuvykus į kito rajono vandens telkinį, šių draudimų nereikėtų pamiršti: sugavus kiršlį, sterką ar salatį, geriau juos paleisti atgal į vandenį.

2 Atsakymai į “Pareigūnų žvilgsnis nukrypo į Plinkšių ežerą”

  1. zemaitis :) parašė:

    nu dar niciaus varlinejancio pakanaliais neteko matyt :) jau skiedzia susiriesdamas :) su dzipu prilekia paziuri su ziuronais kazi kur ir vel nuvaziuoja, uztenka svendrese patunot ir tiek :)

  2. b parašė:

    Brakonieriai niekada nemiega-valio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto