Parlamentarą sudomino valymo įrengimai

Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija aiškinosi, ar Viekšnių valymo įrengimai dirba tinkamai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ar tinkamai Viekšniuose dirba naujieji valymo įrengimai ir tvarkomos nuotekos, aiškinasi Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija.
Į problemas dėmesį atkreipė Viekšnių gyventojai, Seimo narys.
Kita bėda – Viekšniuose, kaip ir kitur, gyventojai prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų jungiasi vangiai ir dėl to kyla grėsmė prarasti dalį Europos Sąjungos skirtų lėšų.

Sulaukia skundų

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius „Santarvei“ sakė, kad į jį pastaruoju metu dažnai kreipiasi  Viekšnių seniūnijos gyventojai dėl Viekšniuose įgyvendinto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimo ir plėtros projekto, finansuoto Europos Sąjungos lėšomis.
Projektas turėjęs pagerinti viekšniškių gyvenimo sąlygas, tačiau gyventojų skundai byloja apie kylančias problemas. Iki šiol neišspręsti kai kurių Viekšnių miesto gatvių namų prijungimo prie vandens tiekimo sistemos klausimai, o kitų namų gyventojai vangiai jungiasi prie tinklo.
Seimo nario nusistebėjimą kelia ir nuotekų tvarkymas valymo įrenginiuose. K. Bartkevičius pasakojo: lankydamasi juose, užfiksavęs traktorinę transporto priemonę su priekaba. Į joje esančią cisterną iš valymo įrenginių buvo perpumpuojama neperdirbta skysta masė.
„Šis tūris buvo pervežtas į Mažeikių nuotekų valymo įrenginius tolesniam valymui. Toks nuotekų transportavimas iš Viekšnių valymo įrenginių į Mažeikių valymo įrenginius vykdomas tris kartus per savaitę. Nuotekos transportuojamos stambiagabarite technika, kuri tuo pačiu gadina ir Viekšnių miestelio gatvių dangą“, – apie problemas kalbėjo parlamentaras.

Kreipėsi į Savivaldybės merą

Seimo narys K. Bartkevičius dėl viekšniškių bėdų raštu kreipėsi į UAB „Mažeikių vandenys“ vadovą Praną Trakinį bei Savivaldybės merą Antaną Tenį.
Parlamentaras prašė atsakyti, kiek pagal vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimo ir plėtros projektą Viekšnių miestelyje buvo numatyta pajungti abonentų, kiek sudaryta sutarčių ir kas daroma, kad Viekšnių miesto gyventojai aktyviau jungtųsi prie projekto įgyvendinimo.
Seimo narį domino ir tai, kokių bus imtasi priemonių, kad Viekšnių nuotekų valymo įrenginiai funkcionuotų efektyviai. Be to, jis iškėlė klausimą ir dėl Ugniagesių gatvelės gyventojų – nes kai kurie čia gyvenantys žmonės neturi vandens ir kanalizacijos.
K. Bartkevičius viekšniškiams rūpimus klausimus išsakė ir per Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdį, kuriame dalyvavo ir „Mažeikių vandenų“ vadovai. Politikas negailėjo jiems kritikos dėl vadybos stokos, neūkiškumo bei ragino Tarybos narius atkreipti dėmesį į problemas.
„Darykite viską, kad žmonės jungtųsi. Turėsite ir pajamų, galėsite padengti savo kreditorinius įsiskolinimus. Jeigu nebus pakankamai abonentų, gali tekti grąžinti į projektą investuotų dešimt procentų Europos Sąjungos lėšų“, – akcentavo politikas.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Parlamentarą sudomino valymo įrengimai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Nesam tokie turtingi,kad mokėti kosminius mokesčius

  2. prisijungęs parašė:

    Žalieji tegul patikrina kur kiekvieno kiemo kanalizacija bėga ir atsiras daug norinčių prisijungt…

  3. Politikuotojui parašė:

    Seimo narys politikuoja. Keistai atrodo, kad kažkokie gyventojai skundžiasi ne seniūnui, ne administracijai, ne vandenims bet seimo nariui. O kas liečia prisijungimus, tai Bartkevičiaus pasakyti žodžiai vandens tiekėjui, kad “Darykite viską, kad žmonės jungtųsi”, turėtų papiktinti Viekšnių gyventojus, iš kurių jis laukia balsų per artėjančius seimo rinkimus. Jeigu aš neturiu pinigų už klanalizaciją susimokėti, tai pagal seimo narį mane reikia prievarta prijungti. Prievarta laisvoje Lietuvoje ?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto