Savaitgalį veiklos nestigo fotografijos mėgėjams

Nuotraukoje – fotografai Jonas Strazdauskas ir Aleksandras Macijauskas. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Mažeikiai visoje Lietuvoje ir užsienio šalyse garsėja tarptautiniu konkursu-paroda „Gyvos žemės mintys 2019“. Kito tokio – aplinkosaugines, ekologines temas nuotraukomis kviečiančio atskleisti konkurso Lietuvoje daugiau nėra.
Visą praėjusią savaitę Mažeikiuose ir rajone vyko su fotografija susiję renginiai – fotografų susitikimai su moksleiviais, nuotraukų parodų Mažeikių muziejuje ir Renavo dvaro sodyboje pristatymai.

Tikslas: atkreipti dėmesį į gamtą

„Gyvos žemės mintys“ vyko tryliktąjį kartą. Nusistovėjo tradicija šį konkursą-parodą organizuoti kas dvejus metus. Jį rengia Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius bei fotografas, Mažeikių krašto kultūros premijos laureatas, Mažeikių garbės pilietis, Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės narys Jonas Strazdauskas.
Pagrindiniai renginio organizatorių tikslai – stiprinti žmonių atsakomybę už žemės likimą, atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas.
Konkurso dalyviai savo nuotraukomis turėjo atspindėti tokias temas: žmogaus įtaka gamtai; žemė, vanduo, gyvūnija, augmenija; žmogaus sąlytis su supančiu pasauliu; gamtos apsauga; ekologinės problemos; mus supanti gamta.

Dalyviai iš viso pasaulio

Konkursui savo nuotraukas šiemet atsiuntė 115 fotografų iš Armėnijos, Baltarusijos, Brazilijos, Egipto, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Serbijos, Šveicarijos, Turkijos. Vertinimo komisijos nariai turėjo daug darbo: jie peržiūrėjo ir įvertino 881 fotografiją.
Penktadienio popietę Mažeikių muziejuje įvyko geriausias, įdomiausias nuotraukas gamtosaugine tematika atsiuntusių autorių apdovanojimo šventė ir parodos atidarymas.
Šiemet vertinimo komisijos pirmininku buvo kaunietis fotografas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Aleksandras Macijauskas.
Jis kreipėsi į parodos atidarymo lankytojus cituodamas savo kolegą fotografą Stanislovą Žvirgždą.
„Kai bus nukirstas paskutinis medis, kai bus užnuodyta paskutinė upė, kai bus sugautas paskutinis paukštis, tik tada suprasime, kad pinigų valgyti negalima. Ta mintis šiandien labai aktuali dėl to, kad gamta yra pati svarbiausia. Jei mes, žmonės, jos neišsaugosime, tai neišsaugosime ir savęs“, – į auditoriją kreipėsi fotografas.

Fotografija – universali kalba

Konkurso-parodos „Gyvos žemės mintys“ kuratorius J. Strazdauskas dėkojo į renginį gausiai susirinkusiems žmonėms. Pasak jo, parodytas dėmesys yra organizatorių darbo bei konkurse dalyvavusių fotografų įvertinimas.
„Fotografija neturi ribų. Visame pasaulyje fotografija yra tai, kas padeda žmonėms susišnekėti. Ir, manau, laimi ne ambicijos, o fotografija. O pats didžiausias įvertinimas yra tas, kad jūs pamilote tą fotografiją“, – kalbėjo mažeikiškis.
Jis pasakojo, kad penktadienį drauge su Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentu Jonu Staseliu lankėsi Merkelio Račkausko gimnazijoje. Ten vyko kūrybiškumo sesija ir fotografijų parodos „Uždaros teritorijos: Φ langas“ pristatymas. Tai konkurso-parodos „Gyvos žemės mintys 2019“ sudedamoji dalis.
Dar vienas su fotografija susijęs renginys vyko Plinkšių globos namuose. Čia penktadienį lankėsi, su gyventojais bei darbuotojais susitiko ir parodą apie Vorkutą pristatė fotomenininkai Raimondas Puišys ir Aleksandras Macijauskas.

Nuotraukų vertinimo komisijos pirmininkas Aleksandras Macijauskas sakė, kad neišsaugojęs gamtos žmogus neišsaugos ir savęs. Autorės nuotr.

Įtraukiamas jaunimas

Tradiciniu tapusiose „Gyvose žemės mintyse“ kasmet dalyvauja ir būrys moksleivių. Organizatoriai juos vertina jaunimo kategorijoje.
Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius pasidžiaugė, kad jaunimas įtraukiamas į konkurso-parodos renginius.
„Šiandien aplink save turime gražią gamtą ir galvojame, kad taip bus amžinai. Deja, žmogaus veikla yra tokia, kad visa tai patys naikiname. Ačiū jums, kad sugebate pamatyti, užfiksuoti ir visuomenei parodyti tai, ką turime gražiausio ir ką reikia išsaugoti“, – mintimis pasidalijo V. Macevičius.
Įdomiausių, informatyviausių, stipriausių fotografijų autoriams prizus įsteigė įvairios Mažeikių rajono organizacijos, įmonės.
Pagrindinis konkurso-parodos prizas atiteko kauniečiui keliautojui ir fotografui Edmundui Kolevaičiui.
Konkurso-parodos „Gyvos žemės mintys 2019“ nuotraukas muziejuje bus galima apžiūrėti iki spalio 30 dienos.

Spaudos fotografų paroda Renave

Šeštadienį Renavo dvaro sodyboje pristatyta kito tradiciniu tapusio fotografijų konkurso – „Lietuvos spaudos fotografija 2019“ paroda.
Joje eksponuojama apie 200 fotodarbų, o konkursui jų buvo pateikta beveik 4 tūkst. – iš 111 autorių. Komisijos atrinktų darbų parodą dvaro svirne pristatė Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas bei parodos organizatorius J. Staselis ir viešnia iš Prancūzijos, konkurso komisijos narė Katherine Kay-Mouat.
Šis žurnalistinės fotografijos konkursas pristato svarbiausių praėjusių metų šalies įvykių, aktualijų, asmenybių fotografijas temomis: „Gamta ir jos apsauga“, „Naujienos“, „Kultūra“, „Reportažas“, „Fotopasakojimas“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Pramogos“ ir „Europos metai“.

 

One Reply to “Savaitgalį veiklos nestigo fotografijos mėgėjams”

  1. ar parašė:

    atkeliaus spaudos foto paroda Į MAŽEIKIUS?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto