Parodoje – šimtametės vokiečių knygos

Iš Stendalio miesto atkeliavusi paroda iki liepos 27 dienos bus eksponuojama Viešojoje bibliotekoje. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikių rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje eksponuojama knygų iš Vokietijos paroda „Prisilietimas prie šimtametės vokiečių knygos“. Du mėnesius iš Stendalio miesto atkeliavusi paroda buvo eksponuojama Viekšniuose, o iki liepos 27 dienos su ja turi galimybę susipažinti ir mažeikiškiai.

Trijų kartų knygos

Parodą „Prisilietimas prie šimtametės vokiečių knygos“ finansavo ir sudarė socialinių mokslų profesoriaus Hanso Jurgeno Kašadės fondas. Stendalyje veikia organizacija nuo 1993 metų, renkanti vokiškas knygas ir rengianti jų parodas visame pasaulyje. Šios knygos jau apkeliavo 27 šalis. Parodoje eksponuojamos trijų kartų – senelių, tėvų ir vaikų – įdomiausios knygos, surinktos per dvidešimt metų iš įvairių žmonių, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nusprendė atiduoti savo knygas. Tai istoriniai, kelionių, pasaulio aprašymų, įvairių socialinių mokslų leidiniai, atspindintys žmonių skaitymo kultūrą ir tradicijas per pastarąjį šimtmetį.

Pateikta įdomios informacijos

Įdomiausi parodos eksponatai – tai perspausdinta 1586 metų knyga, 1803 metais išleistas vadovėlis „Mažoji pasaulio istorija“, kurios lapai plono ir šiurkštaus popieriaus, prabangiai įrišta 1899 metais išleista Biblija. Pastaroji yra paauksuotais ir sidabro bei bronzos spalvos puslapių kraštais, kurie ne tik didindavo knygos vertę, bet ir padėdavo apsaugoti lapus nuo pageltimo.
Parodoje pateikiama informacija apie rašto atsiradimą, pirmąsias knygas, jų spausdinimą, iliustravimą, Vokietijos švietimo sistemos vystymąsi ir vadovėlių istoriją.
„Knygų mylėtojams turėtų būti įdomu pavartyti senus leidinius, pažiūrėti, kaip knygos parašytos, iliustruotos, įrištos“, – teigė Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dangira Undžienė, kviesdama aplankyti parodą iš Vinkelmano muziejaus ir prisiliesti prie šimtamečių vokiečių tautos knygų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto