
Šiemet penktas ruduo, kai Mažeikių klubas „Mano namai“ senamiesčio parke organizuoja žemės ir aplinkos meno parodą „Gamtoje iš gamtos“. Jai artėjant, organizatoriai dalijasi informacija, skirta norintiesiems eksponuoti savo dirbinius iš gamtoje užaugusių gėrybių.
Galimybė bendrauti, pažinti, išmokti
Žemės menu vadinami tokie kūriniai, kuriems naudojamos natūralios, gamtinės medžiagos: šakos, vytelės, žolės, jų stiebai, medžių lapai ir jų augalai, kai kurios samanos, nendrės, mediena, akmuo, molis ir kitos medžiagos, pritaikant jas prie vietos aplinkos.
Aplinkos menas – įvairūs „atneštiniai“, žmogaus iš gamtos gėrybių sukurti darbai.
Klubo „Mano namai“ nariai ir vadovė Krista Kinčienė įsitikinę: ekologiškų instaliacijų pritaikymas gamtoje – puiki galimybė vieniems su kitais dalytis patirtimi, gerinti mieste rekreacines erdves, kurios leidžia naujai atrasti ryšius su gamta, pažinti gamtos ir žmogaus santykį, ugdyti žmogaus ekologinį sąmoningumą.
Paroda „Gamtoje iš gamtos“ organizuojama siekiant paskatinti mūsų miesto bei rajono bendruomenę kurti ir savo darbais atskleisti gamtos grožį, savitumą.
Kviečia aktyviai dalyvauti
Mažeikių miesto bei rajono švietimo įstaigų bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, įvairaus amžiaus pavieniai žmonės, menininkai kviečiami registruotis ir dalyvauti žemės ir aplinkos meno parodoje.
„Kiekvieno kūrėjo mąstymas, santykis su gamta, žmogumi ekspozicijos kontekste turi būti savitas ir unikalus. Svarbiausia įkomponuoti eksponatus į gamtovaizdį, siekti, kad kūrinys taptų jo dalimi, rasti dialogą su gamta. Eksponatų dydis, formos neribojamos“, – tikina K. Kinčienė. Darbus iš sodo bei daržo gėrybių, gamtinių medžiagų – medžių lapų, šakų, augalų stiebų, kankorėžių ir panašiai, parke galima pradėti kurti nuo spalio 12 dienos.
Parodos „Gamtoje iš gamtos“ pristatymas, padėkojimas jos dalyviams, kūrėjams vyks spalio 16 dieną, 15.30 val., senamiesčio parke.
Kuriant negalima žaloti gamtos
Norintieji dalyvauti parodoje senamiesčio parke raginami pasirinkti kūrybiniams sumanymams įgyvendinti tinkančią erdvę. Tam, kad vietos nesusidubliuotų, būtina jas suderinti su organizatoriais.
Kuriant draudžiama žaloti medžius – naudoti kenksmingas ir nesaugias medžiagas, dažyti, eksponatus prie medžių tvirtinti vinimis ir panašiai. Eksponatams pritvirtinti galima naudoti špagatą, gamtines medžiagas, kurios suyra gamtoje.
Kūriniai neturi gadinti parko teritorijos vaizdo, trukdyti parko lankytojams.
Reikalingas užrašas, atspindintis kūrinio, kompozicijos ar instaliacijos pavadinimą, informuojantis apie tai, kas jį sukūrė.
Paroda truks 1 mėnesį arba tol, kol eksponatai nekels grėsmės lankytojams ar nepraras estetinės išvaizdos. Jeigu eksponatai sulūš, nukris, jų autoriai turės juos pataisyti arba nuimti. Eksponatus kartu su visais panaudotais kūrinių pritvirtinimo elementais nusiimti prašomi patys kūrėjai. Tai padaryti reikės iki gruodžio 1 dienos.
Kviečia registruotis
Norintieji dalyvauti kviečiami apie tai pranešti parodos organizatorei K. Kinčienei elektroniniu paštu: [email protected], arba telefonu 8 611 37 001.
Organizatoriai visų dalyvių, kursiančių parke kompozicijas ir dalyvausiančių parodos pristatyme, prašo laikytis saugos dėl COVID- 19 infekcinės ligos plitimo, reikalavimų ir ragina būti atsakingais, saugoti save ir kitus, laikytis atstumų.