Parodos nuotraukose – futbolininkų dvikovos

Noras parodyti sunkią ir bekompromisę futbolininkų kovą aikštėje iš arčiau – taip savo antrosios fotografijų parodos tikslus įvardijo mažeikiškis fotografas Sigitas Strazdauskas.

LĖMĖ DEBIUTAI

Antradienį Mažeikių viešojoje bibliotekoje pradėjo veikti laikraščio „Santarvė“ fotografijos darbų paroda „Debiutantai“.
Antrojoje S. Strazdausko personalinėje parodoje (pirmąją jis pristatė prieš ketverius metus) 42 nuotraukose užfiksuotos akimirkos iš futbolo klubo „Mažeikiai“ rungtynių.
„Parodos pavadinimas simbolinis – mažeikiškiai futbolininkai pernai debiutavo šalies pirmojoje futbolo lygoje, kur pasidabino bronzos apdovanojimais, šiemet jiems po penkiolikos metų pertraukos buvo debiutas šalies aukščiausiame futbolo divizione – A lygoje. Nuotraukose įamžinta mažeikiškių futbolininkų kova per praėjusio sezono ir kelerias šio sezono varžybas“, – trumpai parodą pristatė S. Strazdauskas.
Pasak jo, nuotraukose norėta parodyti tai, ko iš tribūnų nemato futbolą stebintys žiūrovai – žaidimo grožį iš arčiau, žaidėjų elgesį įvairiuose epizoduose, tai, kaip vyrai stengiasi ir kovoja dėl kiekvieno kamuolio ir kiekvieno aikštės metro.
„Šioje parodoje svečiai nepamatys užfiksuotų įvarčių, tačiau galės įsitikinti, kaip yra pasiekiamos pergalės iš arti, kai kuriose nuotraukose pagauti ir kurioziniai futbolo momentai“, – sakė nuotraukų autorius.
Pirmą kartą mūsų mieste pristatyta nuotraukų sporto tematika paroda Mažeikių viešojoje bibliotekoje veiks iki rugsėjo pradžios.

VAIDYBOS ESAMA
IR FUTBOLE

Per parodos atidarymą kalbėjo bei gėles jam teikė ne tik Sigito bendradarbiai, rajono valdžios atstovai, bet ir viešosios įstaigos Mažeikių sporto centro atstovai, kurie autoriui įteikė klubo atributikos. Nors ši paroda apie sportą pirmoji, tačiau žinomas Mažeikių fotomenininkas ir parodos autoriaus tėvas Jonas Strazdauskas pažymėjo, kad ne paskutinė: yra planų po kelerių metų surengti futbolo nuotraukų parodą, kurioje bus galima pasigrožėti ne tik mažeikiškių žaidimu A lygoje, bet ir prisiminti auksinių „Romar“ laikų futbolą, kurio nuotraukos dar guli mažeikiškių fotografų archyvuose.
inkai“ – „Mažeikių“ futbolininkai.
„Rungtynių metu savo darbą atliekančio fotografo nepastebime ir galvoti apie savo atvaizdą ar elgesį viename ar kitame epizode tikrai nėra kada, viską pasiglemžia futbolas. Gal tik kartais įsidėmi vieną ar kitą aistruolį, kai žaidimas trumpam persikelia į kitą aikštės pusę ir atitrauki dėmesį nuo vejos ir kamuolio“, – taip apie „pozavimą“ kalbėjo daugelyje parodos nuotraukų užfiksuotas ilgametis „Mažeikių“ komandos futbolininkas, ekipos kapitonas Antanas Bulošas.
Kapitonas neslėpė, kad vis dėlto kai kuriuose epizoduose netrūksta vaidybos elementų: „Pergalei pasiekti vaidinti ir reikia, ir yra būtina, tačiau, kaip sako, po rungtynių niekas kumščiais nebesišvaisto, o ir nugalėtojų niekas neteisia. Prisipažįstu, yra tekę vaidinti ne kartą, ypač baudos aikštelėje ar jos prieigose: būna kontaktas, yra galimybių nekristi, tačiau jeigu gali „prigauti“ teisėją, kodėl gi nenukristi, kartais griūtis komandai yra gerokai naudingesnė negu bėgimas su kamuoliu toliau“.
Pasak A. Bulošo, pirmoji paroda apie sportą yra sveikintinas dalykas: ji prisideda prie futbolo populiarinimo, parodo jo grožį ir emocijas, kurias galima patirti ir žaidžiant, ir stebint varžybas.
„Siūlyčiau ją aplankyti jauniesiems futbolininkams, kuriuos kamuoja dilema, ar verta tęsti futbolininko karjerą. Manau, nuotraukos dar kartą įrodys, kad tokia vyriška kova, charakterio grūdinimas aikštelėje yra naudinga kiekvienam vaikinui. Tikrai jos neužmirš ir gausūs mūsų aistruoliai, kurie kai kuriose nuotraukose gal atpažins ir save“, – sakė ilgus metus šiai sporto šakai skyręs žaidėjas.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: Mažeikių sporto centro atstovai S. Strazdauską apdovanojo firmine atributika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto