Pašalpą – ne visiems bedarbiams?

Atleistiems ir išeitinę išmoką gavusiems arba savo noru iš darbo išėjusiems žmonėms siūloma kurį laiką nemokėti bedarbio pašalpos. Profsąjungas piktina toks būdas taupyti mokesčių mokėtojų pinigus.
SU IŠEITINĖMIS
IŠMOKOMIS – NEDAUG
Antradienį Trišalė taryba palaimino Nedarbo socialinio draudimo įstatymo projektą, kuriame numatoma, kad be darbo likęs žmogus, kreipęsis į darbo biržą, bedarbio pašalpą gaus ne iš karto, o po tiek mėnesių, kiek jam kompensavo darbdavys.
Mažeikių darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Rita Jurkūnienė „Santarvę“ patikino, kad Mažeikiuose tokių žmonių būtų labai nedaug. Iš per pastaruosius mėnesius Darbo biržoje užsiregistravusių žmonių tik apie 10 procentų gavo išeitines kompensacijas. Daugelis jų – buvę AB „Mažeikių nafta“ darbuotojai, iš darbo išėję šalių susitarimu. Dar keletas žmonių rajone gavo išeitines išmokas, kai buvo atleisti iš darbo dėl įmonės bankroto ar likvidavimo.
PROGNOZUOJA
MITINGUS
Profesinės sąjungos kategoriškai nesutinka su tokiu Trišalės tarybos sprendimu ir siekia, kad toks įstatymas nebūtų priimtas.
„Nė iš tolo nepritariu, nesąmonė. Negalima taip elgtis su žmonėmis, – kategoriškai nukirto AB „Mažeikių nafta“ profesinės sąjungos tarybos pirmininkė bei Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profsąjungų centro vadovė Virginija Vilimienė. – Žinoma, mes esame sutarę dideles išeitines, bet žmogus jau yra suplanavęs, kur tuos pinigus išleis, dažnas investuoja tuos pinigus į vaikų mokslą. Taigi mes tiek mokesčių sumokame! Mes patys išlaikome ir tą pačią biržą, ir „Sodrą“, ir visus pareigūnus. Mes teisingai mokėjome mokesčius ir negalime suprasti, kodėl turime pasiaukoti.“
V. Vilimienė prognozavo, kad jei Seimas priimtų Trišalės tarybos palaimintą įstatymo projektą, žmonės vėl sukiltų mitingams, nebeleistų savęs skriausti.
SUTAUPYTI PINIGAI
Į RAJONĄ NEGRĮŽTŲ
Jei parlamentarai patvirtintų šį įstatymo projektą, prognozuojama, kad valdžia sutaupytų daugiau nei 12 mln. litų per metus.
Trišalė taryba, kurią sudaro Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių atstovai, naujojo įstatymo projekte numato, kad šie pinigai būtų skirti savivaldybėms, kur nedarbas itin didelis.
Nors šiuo metu Mažeikiuose nedarbo lygis yra 1,1 procento didesnis nei šalyje (jis siekia 9,3 proc.), mūsų rajono bedarbiams šie pinigai negrįžtų. Didžiausias nedarbo lygis vis dar laikosi Akmenėje, Druskininkuose ir Ignalinoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto