Pasaulio čempionate – dviejų mažeikiškių pasirodymas

Lietuvos devyniolikmečiai pasaulyje iškovojo šeštąją vietą, Edgaras Preibys stovi ketvirtas iš kairės, Jokūbas Rubinas tupi trečias iš kairės. Nuotr. iš fiba.basketball

Praėjusią savaitę Latvijoje vyko devyniolikmečių pasaulio krepšinio čempionatas, kuriame varžėsi ir mūsų šalies atstovai.
Pirmą kartą šalies rinktinėje kovojo du Mažeikių sporto mokykloje išugdyti krepšininkai – Jokūbas Rubinas ir Edgaras Preibys.

Užėmė šeštąją vietą

Pasaulio čempionato, kuriame varžėsi 16 komandų, pirmajame etape lietuviai nusileido Kanados komandai, vėliau iškovojusiai bronzos medalius, po to įveikė Senegalo ir Japonijos rinktines.
Aštuntfinalyje lietuvaičiai sutriuškino Irano rinktinę, tačiau ketvirtfinalyje po pratęsimo turėjo pripažinti vėliau pasaulio vicečempionais tapusių Prancūzijos krepšininkų pranašumą (varžybų rezultatas – 79:86).
Kovoje dėl penktos ir šeštos vietų mūsų šalies rinktinė 107:81 sutriuškino Argentinos krepšininkus, o vėliau, po pratęsimo 81:86 pralaimėję ispanams, liko šešti.
J. Rubinas čempionate žaidė vidutiniškai po 19,4 minutės, pelnė po 6,6 taško, po 11 taškų jis įmetė rungtynėse su iraniečiais ir argentiniečiais,
E. Preibys vidutiniškai rungtyniavo 17,5 minutės, pelnydamas vidutiniškai po 5,5 taško, 10 taškų jis įmetė varžybose su Senegalu.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.