Pasėlių deklaravimas šiemet stringa

Įpusėjo pasėlių deklaravimas, tačiau paraiškų išmokoms gauti pateikta tik ketvirtadalis. Deklaracijas priimantys specialistai teigia, jog šis procesas stringa dėl to, kad prastai veikia naujoji programa.


DEKLARUOTI NESKUBA
Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas Eimantas Salatka informavo, kad kol kas gauta nedaug – apie 800 paraiškų. Daugiausia pasėlių deklaruota Sedos, Tirkšlių, Židikų seniūnijose.
Praėjusiais metais iš viso gauta 3,5 tūkstančio paraiškų, deklaruota per 65 tūkstančiai hektarų. Šiemet tikimasi sulaukti panašiai tiek pat deklaracijų.
Specialistas priminė, kad žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas baigiasi birželio 15-ąją. Paraiškos bus priimamos iki liepos 10 dienos. Tačiau už kiekvieną suvėluotą dieną bus atskaičiuojama po vieną procentą. Išimtis bus tik pateikusiems dokumentus, įrodančius, kodėl jie negalėjo laiku deklaruoti.
E. Salatka ragina žemės naudotojus šio svarbaus darbo neatidėlioti.
Tuo labiau kad šiemet nauja programa, kurią naudojant vyksta elektroninis braižymas, stringa.
TRIKDO
NAUJOJI PROGRAMA
Ir paraiškas teikiantieji, ir jas priimantys specialistai priversti nervintis ir gaišti laiką dėl naujosios programos nesuderinimo.
„Stringa labai dažnai. Sunku šiemet dirbti“, – guodėsi Tirkšlių seniūno pavaduotoja Veronika Kaminskienė.
Pašnekovė patikino, kad žemės ūkio naudotojai nepatogumų nepatiria. Paraiškas priimantys specialistai jų nevarinėja, jeigu neveikia programa, žemėlapiai įbraižomi ranka. Tik pavaduotoja baiminasi, kad, artėjant deklaravimo pabaigai, eilių sunku bus išvengti.
Kaip reikės suspėti laiku priimti visas deklaracijų paraiškas, teigė neįsivaizduoją ir kitų seniūnijų specialistai.
E. Salatka viliasi, kad nepatogumai laikini. Esą deklaravimas dėl naujos programos stringa visoje šalyje, ir Verslo centras sprendžia, kaip ją patobulinti.
SĄRAŠAI TENKINA
NE VISUS
Žemėtvarkos skyrius, atsižvelgdamas į Telšių apskrities administracijos siūlymą, šiemet sudarė žemės naudotojų sąrašus, kuriuose numatytas ir deklaravimo laikas. Ne visus specialistus žavi ši tvarka.
Sedos seniūno pavaduotojas Algirdas Grinkevičius teigia, kad tie sąrašai tik lėtina darbus.
„Kam reikia ateiti, tie neateina, o kiti galėtų, bet pasižiūri į sąrašus ir neina. Praėjusią savaitę iškabinėjau skelbimus, kad žmonės nekreiptų dėmesio į tuos sąrašus“, – teigė pavaduotojas.
V. Kaminskienė prisipažino, kad Tirkšlių seniūnijos specialistai į sąrašus dėmesio nekreipia. Priimami visi žmonės, kurie ateina.
„Nei jis mums padeda, nei trukdo“, – taip apie sąrašus kalbėjo pavaduotoja.
Žemėtvarkos skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus paaiškino, kad sąrašai sudaryti siekiant, jog deklaravimas vyktų tvarkingiau.
„Seniūnijų specialistai ir žemėtvarkininkai turėtų susitarti, kaip geriau organizuoti darbus. Paraiškų pateikta nedaug. Vėliau gali tekt dirbti savaitgaliais ir po darbo naktinėti. O šiemet niekas už papildomą darbą mokėti nežada“, – pastebėjo vedėjas.
DĖL IŠMOKŲ
DAR NEAIŠKU
Už praėjusiais metais deklaruotus plotus rajono žemdirbiams buvo priskaičiuota apie 20 milijonų litų. „Santarvė“ sulaukė žemdirbių skambučių. Žmonės prašo paskelbti išmokų dydžius. Jie nuogąstauja, kad ekonominė krizė sutrikdys išmokų mokėjimą.
E. Salatka apgailestavo, kad ir įpusėjus deklaravimui jokių dokumentų apie išmokų dydžius nesulaukta. Neoficialiais duomenimis, gali būti, kad nacionalinė išmoka mažės. Tačiau prognozuojama, kad 50-čia litų už hektarą didės europinė išmoka.
„Viliamasi, kad bendroji tiesioginė išmoka nebus mažesnė negu pernai“, – teigė E. Salatka.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Žemdirbiai deklaruoti pasėlių kol kas neskuba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto