Pasenę daugiabučių namų šilumos punktai privalės būti atnaujinti

Nuotr. iš Energetikos ministerijos archyvo

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo keičiami šildymo ir karšto vandens sistemų reikalavimai, taikomi gyvenamiesiems daugiabučiams namams. Seni šilumos punktai privalės būti modernizuoti, taip siekiant maksimalaus šilumos energijos efektyvumo bei mažesnių išlaidų.

Šis dokumentas turėtų įsigalioti liepos 15 d.

Pokyčiai – per ketverius metus

Tikimasi, kad tai paskatins daugiabučių namų valdytojus ir gyventojus imtis visų būtinų priemonių, kurios užtikrintų maksimaliai efektyvų naudojimąsi šilumos energija, o taip pat sumažintų vartotojų patiriamus finansinius nuostolius už šildymą.

Pokyčiai įgyvendinami atsižvelgiant į tai, jog šiuo metu Lietuvoje dar yra apie 3 tūkst. senų elevatorinių šilumos mazgų, kurie yra technologiškai pasenę ir neužtikrina tolygaus viso pastato šildymo. Ši problema tampa ypač aktuali rudenį ir pavasarį, kai lauko temperatūra dienos metu sušyla, o naktį – atvėsta. Todėl, siekiant užtikrinti ekonomišką teikiamos šilumos energijos reguliavimą, gyventojai skatinami senus šildymo punktus pakeisti automatizuotais.

Atnaujintos nuostatos nurodo, jog visų daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos turi atitikti privalomuosius reikalavimus, o jų neatitinkančios sistemos privalo būti modernizuotos per ketverius metus –  iki 2026 m. liepos 1 d.

Skirs valstybės paramą

Šilumos punkto modernizavimas suteikia galimybę vartotojui pačiam reguliuoti šildymą pagal savo poreikius ir finansines galimybes bei palaikyti pageidaujamą temperatūrą patalpose. Vienas iš automatizuotų šilumos punktų privalumų – automatinis vidaus patalpų temperatūros palaikymas, nepaisant lauko temperatūros pokyčių.

Lyginant su elevatoriniais mazgais, tokio punkto įdiegimas leidžia sutaupyti šiluminės energijos vidutiniškai nuo 15 iki 30 proc.

Seime patvirtintos Šilumos ūkio ir Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymų nuostatos, pagal kurias elevatoriniams šilumos punktams modernizuoti galėtų būti skiriama iki 80 proc. valstybės parama.
Parengta pagal Energetikos ministerijos inf.

One Reply to “Pasenę daugiabučių namų šilumos punktai privalės būti atnaujinti”

  1. parašė:

    Prašau poną Kreivį laikinai dabar nutilti, ne laikas „taupymo erezijas“ skleisti, dabar visi esam ant taupymo rėžimo, skiedalai ant išskaičiavimo, nepavyks…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto