Pasikeitė žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo tvarka

Zigmantas Šimkus patikino, kad Nacionalinė žemės tarnyba sutikimus išduoda ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo prašymo pateikimo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo šių metų pradžios pasikeitė žemės įsigijimo tvarka, todėl perkant žemę įsigaliojo tam tikri apribojimai. Be to, asmenys gali įsigyti žemės ūkio paskirties žemės tik gavę Nacionalinės žemės tarnybos išduotą sutikimą.

Įsigaliojusiame naujajame Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatyme kontroliuoti įsigyjamos žemės ūkio paskirties žemės plotą ir atlikti kitas funkcijas, susijusias su žemės pardavimu, numatyta Nacionalinei žemės tarnybai.
Žemės savininkas apie sprendimą parduoti žemės sklypą turi pranešti šios tarnybos teritoriniam padaliniui. Mažeikių skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus informavo, kad nauja tai: jeigu žemės savininkas priima sprendimą parduoti kelis jam nuosavybės teise priklausančius žemės sklypus, dėl kiekvieno parduodamo žemės sklypo teikiamas atskiras pranešimas. Vieną pranešimą gali pateikti tik keli žemės sklypo bendraturčiai. Už pranešime dėl sprendimo parduoti žemės ūkio paskirties žemės sklypą nurodytų duomenų teisingumą atsako parduodamo žemės sklypo savininkas.
Nacionalinės žemės tarnybos teritorinis padalinys, gavęs žemės savininko pranešimą dėl sprendimo parduoti žemės sklypą, ne vėliau kaip per 2 dienas apie tai turi paskelbti Nacionalinės žemės tarnybos interneto svetainėje.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto