„Pasilinksminti“ nutarusius žmones tramdo naujos technologijos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Specialiąsias tarnybas melagingais pranešimais trukdantys gyventojai gali ir nežinoti, kad jų buvimo vietą Bendrajam pagalbos centrui (BPC) padeda nustatyti naujosios technologijos, kai vietos nustatymo duomenis numeriu 112 atsiunčia gyventojų naudojami išmanieji telefonai.
Tokiu būdu bandančių „pasilinksminti“ žmonių laukia piniginės baudos, o kartais – net ikiteisminiai tyrimai.

Problemų su teisėsauga turės kovo 14 d. vakarą pramogavęs Telšių rajono gyventojas. Jis ne vieną kartą skambino skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 ir melagingai pranešė apie gaisrus įvairiuose Lietuvos miestuose, be to, reikalavo pavėžėjimo paslaugų, nesakydamas savo pavardės ir adreso.
Tokiu būdu „pasilinksminti“ nutaręs žmogus nežinojo ar negalvojo, kad naujosios technologijos leidžia nustatyti numeriu 112 skambinančio asmens buvimo vietą – duomenis apie tai Bendrajam pagalbos centrui siunčia… telefonas. Telšiškio išmanusis telefonas atliko šią funkciją, duomenys labai tiksliai parodė vienoje iš kaimiškų vietovių esantį namą.
„BPC operatorių nurodytu adresu nuvykusiems policijos pareigūnams pavyko rasti ir nustatyti asmenį, kuris tą vakarą piktybiškai skambinėjo ir melagingai kvietė skubiosios pagalbos tarnybas. Jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir už tokį „linksminimąsi“ teks atsakyti įstatymo nustatyta tvarka – už tai gresia bauda nuo 200 iki 2000 eurų“, – informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.
Pažeidėjų, kurie praneša apie neva kilusius gaisrus ar kitas nelaimes, Mažeikių rajone mažėja.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “„Pasilinksminti“ nutarusius žmones tramdo naujos technologijos”

  1. Ausra parašė:

    taip ir reikia pusdurniams,prisigeria ir bludija…

  2. Anonimas parašė:

    Kai nėra smegenų, nukentės kišenė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*