Pasiruošimą sezonui vainikavo pergalė

Pergale pasirengimo naujajam krepšinio sezonui etapą baigė reprezentacinė „Mažeikių“ krepšinio komanda.

ĮVEIKTA
LKL EKIPA
Antradienį Mažeikiuose paskutines priešsezonio draugiškas rungtynes mūsų ekipa žaidė su Lietuvos krepšinio lygos praėjusio sezono ketvirtos vietos laimėtoju Klaipėdos „Neptūnu“.
Tačiau, kaip pažymėjo mažeikiškių treneris Aloyzas Rudys, tai jau ne tas „Neptūnas“, kuris pernai iškovojo tokią aukštą vietą: komandą sudaro jauni žaidėjai.
Pirmajame kėlinyje mažeikiškiai buvo įgiję nemažą persvarą, tik pabaigoje ją iššvaistė ir laimėjo kėlinuką rezultatu 19:18.
Antrajame ir trečiajame kėlinyje vyravo greitas žaidimas, sėkmingiau rungtyniavo aikštelės šeimininkai. Kai paskutinio kėlinio viduryje mažeikiškių pranašumas siekė net penkiolika taškų, svečiai pakilo į lemiamą šturmą ir ilga tritaškių metimų iš eilės serija išsiveržė į priekį. Lemiamos šiose rungtynėse buvo paskutinės minutės: Mindaugas Tamušauskas ir Vilius Kazlauskas pataikė du tritaškius metimus, klaipėdiškiai į tai atsakė taikliu metimu paskutinę rungtynių sekundę per visą aikštelę. Tačiau to jiems neužteko: „Mažeikiai“ šventė pergalę rezultatu 77:74.
„Pagal situaciją, kaip klostėsi rungtynės, turėjome laimėti lengviau. Nesugebėjome apsiginti nuo tritaškių metimų, turime problemų žaisdami varžovams spaudžiant, blogai keitėmės žaidėjais. Gerai, kad dar turime laiko šioms klaidoms ištaisyti“, – rungtynes pakomentavo A. Rudys.
LAUKIA
ATSAKOMOSIOS
RUNGTYNĖS
Nacionalinėje krepšinio lygoje šį sezoną „Mažeikiams“ atstovaus toks žaidėjų dvyliktukas: gynėjai Karolis Marcinkevičius (187 cm), Gitanas Bačiulis (185 cm), Vilius Kazlauskas (185 cm), Laurynas Jacevičius (191 cm), Paulius Knyza (192 cm) bei puolėjai Mindaugas Tamušauskas (203 cm), Marijus Norkus (197 cm), Tomas Klimas (206 cm), Evaldas Petrauskas (199 cm), Paulius Budreckis (200 cm), Audrius Čiapas (196 cm) ir Donatas Razulis (198 cm).
„Šiuo metu labiausiai mums trūksta lyderio Marijaus Norkaus, kuris dėl traumos dar nežais apie mėnesį. Kelia nerimą šio žaidėjo pozicija, be to, pirmąsias rungtynes žaisime išvykoje su nežinomu varžovu Kauno „ErelitaKTU“. Tačiau manau, kad viskas bus gerai ir džiuginsime mažeikiškius pergalėmis“, – optimistiškai baigė ekipos treneris.
Spalio antrąją mūsų komanda žais Lietuvos krepšinio federacijos mažosios DnB Nord taurės turnyro atsakomąsias rungtynes su Tauragės „BremenaKaršuva“. Pirmąsias rungtynes išvykoje mūsų krepšininkai laimėjo rezultatu 71:58. Jeigu mažeikiškiai peržengs tauragiškių barjerą, jie pateks į šio turnyro pusfinalį, kur jų jau laukia Palangos „NaglisAdakris“. Šio pusfinalio datos dar nežinomos.
Laimėjusi dviejų rungtynių mačą su tauragiškiais, mūsų ekipa patektų į Lietuvos krepšinio federacijos Didžiosios DnB Nord taurės turnyro pirmąjį etapą. Tada spalio 13 dieną į Mažeikius žaisti pirmųjų rungtynių atvyktų Lietuvos krepšinio lygos ekipa Panevėžio „Techasas“.
Jono STRAZDAUSKO nuotrauka.: Klaipėdiškių ataką bando nutraukti P. Knyza (mėlyna apranga).