Pasitvirtina 80–100 proc. gyventojų pranešimų apie aplinkosaugos pažeidimus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Einant ketvirtam mėnesiui, kai gyventojai bendruoju pagalbos telefonu 112 gali pranešti apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus, gauta daugiau nei 600 pranešimų.

Aplinkos ministerija skaičiuoja, kad spalį Bendrojo pagalbos centro operatoriai Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centro darbuotojams perdavė 68 pranešimus, lapkritį – 91, gruodį – 114 gyventojų pranešimų.
Daugiausia buvo pranešama apie partrenktus ar kitaip nukentėjusius gyvūnus, teršiamus vandenis, žemę ar orą, netinkamai tvarkomas atliekas, medžioklės ir žvejybos pažeidimus.
Gruodžio mėnesį po darbo valandų, švenčių ir poilsio dienomis gauta daugiau nei 80 pranešimų. Į juos reagavo ir pagal iškvietimus ne darbo metu daugiausia vyko Šiaulių ir Kauno regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai. Pasitvirtino visi po darbo valandų gauti pranešimai apie vandens taršą, 90 proc. pranešimų apie brakonieriavimo atvejus, apie 80 proc. pranešimų dėl netinkamo atliekų tvarkymo.
Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centras dirba visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis. Pranešti apie pažeidimus galima tel. (8 5) 273 2995 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto