Paskelbta Europos Parlamento rinkimų data

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Prieš kelias dienas pasibaigus Europos Sąjungos (ES) ambasadorių susitikimui ES Taryboje, paskelbta, kad Europos Parlamento rinkimai vyks 2024 m. birželio 6–9 d.

„Europos Sąjunga nuolatos vystosi. Pasaulis keičiasi ir mes turime keistis kartu. Turime imtis reformų, nereikia bijoti pasikeitimų. Europos Sąjunga nėra tobula. Reikia tai suprasti ir įsiklausyti, aiškinti, vykdyti savo pažadus“, – Europos Parlamento pranešime cituojama šio Parlamento pirmininkė Roberta Metsola.

Ji ragino visus iš naujo atrasti viltį ir galimybes, kurias siūlo Europos Sąjunga.

„Balsuokite. Neleiskite, kad kas nors tai padarytų už jus. Būkite didžiausio demokratinio projekto Europoje dalimi“, – sakė Europos Parlamento pirmininkė.

Kas penkerius metus ES piliečiai renka savo atstovus Europos Parlamente – tiesiogiai renkamoje institucijoje, kuri gina jų interesus ES sprendimų priėmimo procese. Skirtingose ES valstybėse narėse balsuojama skirtingai, tačiau esama ir bendrų dalykų.

2019–2024 metų Europos Parlamento kadencijoje dirba 11 europarlamentarų, išrinktų Lietuvoje.

Tai, kaip paskirstomos vietos, nustatyta Europos Sąjungos sutartyse. Atsižvelgiama į kiekvienos šalies gyventojų skaičių, taigi mažesnės šalys gauna kiek daugiau vietų nei tuo atveju, jei jos būtų paskirstomos griežtai laikantis proporcingumo principo.
Parengta pagal Europos Parlamento pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto