Paskiepijus senjorus, suaktyvės kitų grupių vakcinacija

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajone pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyta 5,6 tūkst., arba 11 proc., rajono gyventojų. Antrąja doze – beveik pusė tiek.
Šiuo metu tęsiama senjorų vakcinacija, skiepijami pedagogai, ruošiamasi skiepyti kitas prioritetines grupes.

Dažni pakeitimai apsunkina procesą

Savivaldybės gydytojos Daivos Jurkūnienės preliminariais duomenimis, dar liko paskiepyti apie 1300 senjorų. Šiuo metu vis dar grįžtama prie ankstesnių prioritetinių grupių – skiepijami anksčiau atsisakę skiepo ar dėl objektyvių priežasčių negalėjusieji skiepytis švietimo įstaigų darbuotojai, dirbantys pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas.
„Prioritetinės grupės laikas nuo laiko kinta. Ne taip ir seniai keitėsi įsakymas dėl prioritetinių grupių nustatymo. Aišku, dažni pasikeitimai apsunkina mūsų darbą, patį procesą“, – pabrėžė Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje D. Jurkūnienė – jo vadovė ir vakcinacijos rajone koordinatorė.

Sudaromi sąrašai pagal prioritetus

Šiuo metu sudaromi kitų, po senjorų esančių prioritetinėms grupėms priklausančių ir norinčių skiepytis gyventojų sąrašai. Dar už savaitės tikimasi pereiti prie kitos prioritetinės grupės, kuri liečia ugdymo įstaigas. Jos jau teikia norinčiųjų skiepytis sąrašus.
Kaip pastebėjo Savivaldybės gydytoja, ypač aktyvios yra Gabijos, Merkelio Račkausko gimnazijos. Šioje grupėje įrašyti asmenys, dirbantys arba teikiantys paslaugas švietimo įstaigose, laisvieji mokytojai, kitų juridinių asmenų darbuotojai, švietimo įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys tiesioginį nuolatinį ar laikiną kontaktą su mokiniais ir kt.
Taip pat bus skiepijami treneriai, mokiniai, kurie mokosi vidurinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje ir kt.

Vienos vakcinos laukia, kitos – atsisako

Savivaldybės gydytoja D. Jurkūnienė ne kartą yra sakiusi, kad vakcinacijos sėkmę lemia ir gaunamas vakcinos kiekis. Mažeikiams kol kas ją pavyksta išskiepyti darbo dienomis, skiepyti gyventojus savaitgaliais nėra poreikio.
Preliminariais duomenimis, kitą savaitę Mažeikius turėtų pasiekti 1,2 tūkst. dozių „Pfizer“ gamintojo vakcinos. Ketvirtadalis jos bus skirta revakcinacijai.
Tiek pat vakcinos dozių planuojama gauti ir iš „AstraZeneca“ gamintojo. Mažiausiai sulaukiama vakcinos „Moderna“. Pavyzdžiui, kitą savaitę Mažeikiams jos skirta trys šimtai dozių, iš jų pirmam skiepui – tik šimtas.
Savivaldybės gydytoja pastebėjo, kad dauguma nori „Pfizer“ gamintojo vakcinos, susidaro net laukiančiųjų eilės, o dėl „AstraZeneca“ vakcinos paklausos, kaip ir visoje šalyje, kyla problemų. Tikimasi, kad Vyriausybė priims sprendimą, leidžiantį laisviau skiepyti šia vakcina, – ne tik pagal prioritetines grupes.

6 Atsakymai į “Paskiepijus senjorus, suaktyvės kitų grupių vakcinacija”

  1. B. parašė:

    Žodis „senjoras“ yra skolinys iš kitos kalbos, svetimybė, lietuvių kalbos šiukšlė ir neturi būti vartotinas. Mes turime savas to žodžio reikšmes:“senolis“, „senolė“, „vyresnysis“,“vyresnioji“, „vyriausiasis“,“vyriausioji“ ir mes visi sulaukę garbaus amžiaus esame pensininkai.

    1. Anonimas parašė:

      Įdomu ar daug 60-mečių norėtų būųti vadinami senoliais? Įgrįsot jau su savo nesąmonėmis. Tas pats per tą patį.

  2. va parašė:

    „Tarptautinių žodžių žodyne“ (Vilnius, 2013, p. 738) teikiamas žodis senjora reikšme „ponia; pagarbus ispaniškas kreipimasis į moterį“ (iš isp. señora). Plg. senjoras (isp. señor) – „ponas; pagarbus ispaniškas kreipimasis į vyrą“.

    Tačiau šios šaknies žodis turėjo ir kitų kelių į lietuvių kalbą: pranc. seigneur (iš lot. senior „vyresnysis“) – liet. senjoras „vid. amžių V. Europos feodalas“, ist. „grupės vasalų valdovas (siuzerenas)“. „Tarptautinių žodžių žodyne“ teikiama ir kuopinė daugiskaita – senjorai „kokios nors grupės, organizacijos vyriausieji arba buvusieji nariai“. Šią reikšmę dabartinėje kalboje pastiprina anglų kalba, plg.: angl. senior – liet. vyresnysis, pagyvenęs ar vyresnis žmogus (žr. „Anglų–lietuvių kalbų žodyną“).

    Pastarąja reikšme moteriškosios giminės daiktavardžio forma dabartinėje kalboje įvairuoja – senjora ar senjorė. Gali būti, kad, norint atskirti „ispanų ponia“ senjora ir eufemiškąjį „pagyvenusi ponia“ senjorė, nugalės antrasis. Plg. majoras ir majorė, donoras ir donorė, toreadoras ir toreadorė, komandoras ir komandorė.

  3. B. parašė:

    Senjorai tegul skiepijasi savo Ispanijoje. Palikit skiepų ir lietuvių pensininkams.

  4. nu taip parašė:

    Vargšės kad tik nepersidirbtų,ligoninės bobos ypač senės šeimos daktarės,ypatingai dirbančios senamiestyje,visus metus durnių voliojo

  5. gabis parašė:

    kas tie senjorai? prancūzai žemvaldžiai? kada lietuvius skiepys parašykit?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto