Paskutinis skambutis egzaminų sesijos įkarštyje: šventė ar nusivylimas?

Sigito STRAZDAUSKO (iš redakcijos archyvo) nuotr.

Mažeikiuose ne vienerius metus gyvavo tradicija visiems rajono abiturientams Paskutinio skambučio rytą susitikti Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje.
Šiemet 5 Mažeikių rajone veikiančias gimnazijas baigs 420 abiturientų, dar 186 dvyliktokus į tolimesnį kelią išleis Mažeikių politechnikos mokykla ir jos skyrius Viekšniuose.
Kai rajone liko tik penkios gimnazijos, ilgainiui abiturientų tradicija Paskutinio skambučio proga susitikti aikštėje prie Mažeikių bažnyčios ėmė nykti. Praėjusiais metais į tradicinę šventinę eiseną, tęsdami tradiciją, išėjo tik dviejų mieste veikiančių – Merkelio Račkausko ir Gabijos gimnazijų abiturientai.
Šiemet net ir tokio dvyliktokų susibūrimo nebebus. Tam iš dalies sutrukdė tai, kad visose mokyklose Paskutinio skambučio datos dėl jau įsibėgėjusios brandų egzaminų sesijos – skirtingos.
„Piliečių klube“ kalbinome vienaip ar kitaip su švietimu susijusius žmones apie tai, ar Paskutinis skambutis nenustoja savo prasmės, kai yra įterpiamas tarp brandos egzaminų sesijos.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Paskutinis skambutis egzaminų sesijos įkarštyje: šventė ar nusivylimas?”

  1. taip parašė:

    Švietimo ir mokslo ministerija su savo ministre sugebėjo suknisti ir šį gražų renginį. Lygiuojasi į valstiečius – gal ir šią šventę uždraus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto