Pastangos tvarkingai laikyti automobilius įžiebė konfliktą

Mažeikių seniūnas Petras Užkuras pasidžiaugė, kad vis daugiau „ratuotų“ mažeikiškių prie daugiabučių namų įsirengia mašinų laikymo aikšteles. Tačiau ne visi gyventojai patenkinti tokia iniciatyva. Dėl to kartais įsižiebia konfliktai. NEPATENKINTŲ NEDAUG
Miesto seniūnas Petras Užkuras gavo Žemaitijos gatvės 62 namo 10 žmonių skundą, kad prie šio namo mašinų aikštelę be jų sutikimo įsirengė kito namo gyventojai. Dėl šito į redakciją kreipėsi ir 62ojo namo gyventoja.
„Ne dėl savęs atėjau, bet dėl Benitos, gyvenančios pirmame aukšte. Šita aikštelė – priešais jos buto langus. Jai teks kvėpuoti automobilių dūmais, kęsti jų burzgimą“, – susirūpinimą išsakė moteris.
Pati Benita „Santarvei“ taip pat neneigė, kad jai nepatinka tokia kaimynystė. Ypač erzinąs po langais burzgiantis autobusiukas. Be to, aikštelėje dažnai sustoja ir į gretimame name įsikūrusią „balkoninę“ parduotuvę produktus atvežančios sunkiosios automašinos.
„Ką bepadarysi. Juk nebeiškelsi aikštelės kitur. Tačiau bent iš mandagumo prieš ją įrengiant buvo galima atsiklausti mūsų nuomonės“, – su situacija susitaikė Benita.

NORĖJO GERIAU NE TIK SAU
Vienas iš aikštelės įrengimo iniciatorių Paulius Daujotas nesupranta, kodėl gyventojai rašinėja skundus.
„Toje vietoje ir anksčiau žmonės laikė automobilius. Tik dabar ją išklojome plytelėmis, pasodinome gyvatvorę, uždėjome akmenis, kad ratai nedarkytų žolyno“, – pasakojo P. Daujotas.
Prie aikštelės įrengimo prisidėjusi Rita Andriuškienė sakė, kad gyventojų skundą tyrusi komisija įpareigojo nuo namo aikštelę atskirti gyvatvore ar kitokiais krūmais. Tačiau pirmo aukšto gyventoja neleidusi jų sodinti. Atseit krūmai gali būti priedanga vagims. (Tą patį ji sakė ir „Santarvei“).
Būsimieji aikštelės šeimininkai tikėjosi, kad padarys gerą darbą ne tik sau, bet ir kitiems gyventojams: šiek tiek atsilaisvins šaligatvis, automobiliai stovės ant plytelėmis grįsto pagrindo, o ne gadins žolynus.
Iniciatyvos ėmęsi žmonės buvo užsimoję įrengti didesnę aikštelę, tačiau palaikymo nesulaukė. Lėšas ir darbą kooperavo tik keturi Žemaitijos g. 60ojo namo gyventojai.
„Jeigu būtume norėję aikštelę įrengti toliau, būtų tekę apsaugoti ten paklotą elektros kabelį, o tam reikėjo nemažai investicijų. Keturiems žmonėms tokios išlaidos per didelės“, – paaiškino P. Daujotas.

NUSIŽENGIMO NEĮŽVELGĖ
Į miesto seniūną dažnai kreipiasi mažeikiškiai, pasipiktinę dėl ant žolynų statomų automobilių. Tačiau skundas dėl to, kad bandoma išsaugoti žaliuosius plotus, gautas pirmą kartą. Seniūnas jį aiškinosi drauge su Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėju bei architektu.
„Jokio nusikaltimo neįžvelgėme. Tik džiaugtis reikia, kad žmonės imasi iniciatyvos. Kas geriau: išvažinėti žolynai, purvynai, ar tvarkingai laikomi automobiliai?“ – klausė pašnekovas.
Nuo variklių keliamo triukšmo kenčiantys visi daugiabučių pirmų aukštų gyventojai, nes automobiliai laikomi ant šaligatvių. Aikštelė, dėl kurios gautas skundas, esanti toliau nuo langų nei šaligatviai.
Visuomenės sveikatos centro vyriausioji gydytoja Irena Macijauskienė informavo, kad pagal 2004 metų rugpjūčio mėnesio sveikatos apsaugos ministro įsakymą apsaugos zona nuo mašinų stovėjimo aikštelės (kai laikoma iki dešimties automobilių) turi būti 10 metrų. Ji sutiko, kad nėra lengva paklusti šiam reikalavimui. Tačiau kai kyla konfliktai, ignoruoti jų nereikėtų.

LEIDIMAS BŪTINAS
P. Užkuras paaiškino, kad, įrengiant automobilių laikymo aikštelę, nereikia atsiklausti daugiabučių namų gyventojų nuomonės. Tačiau neturint atitinkamų dokumentų, darbų pradėti negalima. Žemaitijos gatvėje aikštelę įrengę žmonės leidimą šiems darbams turėję.
„Santarvė“ išsiaiškino, kad tokį leidimą jie išsiėmė tik balandžio mėnesį, kai namo gyventojai parašė skundą. Aikštelė buvo įrengta praėjusių metų rudenį.
„Gali būti. Leidimas išduotas balandžio mėnesį, tačiau, nuvykus į vietą, buvo galima suprasti, jog plytelės paklotos gerokai anksčiau“, – neneigė pašnekovas ir pridūrė, kad data tėra principo dalykas, nes leidimas vis tiek būtų buvęs išduotas.
Kad ateityje nekiltų panašūs konfliktai, seniūnas informavo, kad imantis iniciatyvos automobilių stovėjimo aikštelei įrengti, pirmiausia reikėtų kreiptis į architektą dėl projekto. Pagal topografinę nuotrauką bus išsiaiškinta, ar toje vietoje galima atlikti kasinėjimo darbus. Projektą gali tekti suderinti su elektrą, vandenį, šilumą tiekiančiomis ar kitomis įmonėmis.

INICIATYVOS DAUGĖJA
P. Užkuras pasidžiaugė, kad vis daugiau mažeikiškių imasi iniciatyvos prie daugiabučių namų įsirengti automobilių stovėjimo aikšteles. Anksčiau per metus būdavo įrengiamos 2–3 aikštelės, per pastaruosius 5 metus – apie trisdešimt, tuo tarpu šį pavasarį bene dešimt.
Teigiamoms permainoms įtakos galėję turėti tai, kad į Savivaldybės administracijos prašymą sureagavę eismo priežiūros pareigūnai labiau kontroliuoja ne vietoje automobilius statančius vairuotojus. Užblokuojami tokių automobilių ratai, rašomi įspėjimai arba taikomos baudos nuo 100 iki 150 litų.
Seniūnas patikino, kad žmonėms, kurie imasi iniciatyvos, miesto vadžia pasirengusi padėti. Savivaldybės biudžeto lėšomis atvežama žvyro, atliekami kitokie darbai.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
Žmones papiktino po jų langais atsiradusi gretimo daugiabučio namo gyventojų mašinų laikymo aikštelė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto