Patvirtinti naujai Savivaldybės administracijos struktūrai pritrūko … kvorumo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje valdančioji dauguma bandė patvirtinti naują Savivaldybės administracijos struktūrą: numatyta vienus skyrius naikinti, kitus sujungti, dar kitų – pakeisti pavadinimus. Naujoje struktūroje – ir naujas Ryšių su visuomene skyrius, kuriame turėti dirbti keturi žmonės.

Išsakyta daug kritikos

Socialdemokratų frakcija siūlė, kad nauja struktūra būtų tik pristatoma, o ne tvirtinama, tačiau vieno balso persvara buvo valdančiosios daugumos pusėje – projektas pateiktas svarstyti ir tvirtinti.
Naujoji struktūra sulaukė nemažai kritikos ir iš socialdemokratų, ir iš konservatorių. Nuskambėjo replikos, kad naujoji valdžia nori atsikratyti sau nepalankiais darbuotojais.
Oponentų neįtikino paaiškinimai, kad pertvarka padėtų pagerinti darbų organizavimo kokybę, darbo efektyvumą, kontrolę. Jie norėjo išgirsti, kaip tai atsilieps rajono biudžetui, – tokios informacijos niekas nepateikė.

Pritrūko vieno balso

Vis dėlto patvirtini naujos Savivaldybės administracijos struktūros nepavyko pritrūkus kvorumo. Po struktūros svarstymo, kai reikėjo savo nuomonę išreikšti balsavimu, socialdemokratų ir konservatorių frakcijos nariai, išskyrus Paulių Aurylą, paliko posėdžių salę.
Kad būtų galima teikti sprendimo projektą balsavimui, pritrūko…vieno tarybos nario. Taryboje iš viso yra 27 nariai, posėdžiai gali vykti, kai juose dalyvauja daugiau kaip pusė jos narių, tai yra 14. Tiek jų yra susibūrę į valdančiąją daugumą, bet du iš jų į posėdį neatvyko.

Prireikė ir pertraukėlių

Posėdyje netrūko aistrų, apsižodžiavimų, replikų, net ir „pasivaikščiojimų“. Socialdemokratai ir konservatoriai salę paliko, kai Savivaldybės administracijos struktūros projektas turėjo būti teikiamas balsavimui.
Jie taip pat nepanoro išklausyti Savivaldybės tarybos nario Virginijaus Sungailos informacijos. Politikas išsakė nepasitenkinimą Kontrolės komiteto sprendimu, palankiu Jonui Jurkui, buvusiam UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ vadovui.
Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius posėdį palygino su krepšinio varžybomis, kai tarp kėlinių yra pertraukėlės – jų pasitarti dėl sprendimų prašė ir „valstiečiai“, ir socialdemokratai.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

10 Atsakymų į “Patvirtinti naujai Savivaldybės administracijos struktūrai pritrūko … kvorumo”

 1. Sujaudintas parašė:

  Niekas taip gerai neatspindi socialinio teisingumo, kaip tikras socdemokratas. Socdemokratas – milionierius. Nu va Tenys, virs liamo turtas, jam labiausiai rupi socialiai pazeidziamiausi – maziausias pajamas gaunantys. Bet tikriausias socdemas tai – Vyniautas. Jis geriau pats duonos sviestu nepateps, bet savo darbuotojai riebia alga ismokes. Jis – tai Lietuvos socdemokratu paziba…Ura tovarisci…..

 2. kur tau - tau gerai su smegenim? parašė:

  sakot socialemokratai blogi… nu jo jo, tik ateję naujieji gelbėtojai ką PADARĖ??? o gi padidini mokesčius smulkiajam verslui, atėmė finansavimą ir prisidėjo sau pinigų… wau…. ir sakot vis dar socialdemokratai blogi… nu ok toliau, o gi ką daro TVARKA IR TEISINGUMAS – nori sukurti nereikalingus 4 etatus ryšiui su visuomenę… wau…. ir čia ne pabaiga…. o apie tą veikėją SUNGAILĄ, tai GĖDA – gėda merui, NAGIENEI, kad dirba su tokiu žmogumi…. o kad NAGIENĖ šokinėja po Mažeikius – MIELIEJI, artėja RINKIMAI…. tai supraskit, daug populizmo… naujoji valdžia parodė kokia yra trapi ir niekam tikusi…. tai jei sakot kad socialdemokratai yra blogi, pasakykite AR DABARTINIAI TIPO YRA GERESNI??? :)

 3. to zopui parašė:

  kiek reikia uostyti kad vidurnaktyje tokius vėjus rašinėti

 4. @zopas parašė:

  Nagienė būti direktore norėjo būti labiau nei socdeme. Dėl posto, kaip Kirkilas ir Co. Laikas parodys kuo labiau nori būti Auryla – vicemeru ar konservatorijos prorektorium. O meras paverkšleno ir panašu laukia užuojautos, kad nieko nepadarė per 100 dienų, nes nueinanti valdžia nepaliko aukso puodo… Iš direktorės būtų puiki miesto seniūnė, o iš seniūno propogandos skyriaus vedėjas. Vienas rastų vietą, kur pritaikyti Giedraičio pamokas, kitas – kur pliurpalai svarbiau rezultato. Tiesiog „domsovetas“ iš filmo „Šuns širdis“. Vienu žodžiu, kai į katilą sumeti runkelius, šliužus ir nevalgomus grybus ir viską, merui snaudžiant, maišo savaitgalinis Napoleonas, košės neišvirsi. Naujus proletariato vado užmojus išreiškęs Mažeikių Šustauskas raugina savo brogą, o jei nauda neišvarvės, galės tapti auksiniu balsu, garsesniu ir už leitenanto Šmito sūnaus falcetą. Nors šis Super ekstra moto grafo ultra siautulingas pūkuotas ežiukas vis dar klaidžioja rūke, Kisos Vorobjaninovo likimas jam jau išmestas kryžiaus ženklu pažymėtose taro kortose. Panašu, kad tuštybės mugėje nieko naujo, tačiau finita la comedia dar gali užsitęsti…

 5. to Yes parašė:

  Jei per kadenciją vieną projektą iki galo pabaigs tai čia nėra joks pajudėjimas, beto juk kadencijos pradžia, reikia pasirodyt, kad dirbi, iš kitos pusės tas rodymasis visuomenėje tai čia labiau naujos valdžios charakterio savybė – lįsti ir rodytis kur reikia ir kur nereikia, ypač adm. direktorė nuo seno labai mėgo visur rodytis be naudos.

 6. yes parašė:

  Judėjimas į priekį jaučiamas.Mieste jau matėme ir ir gerbiamus vadovus,kažką aiškinosi,kažką sprendė,ko anksčiau nepastebėdavome,pajudėjo ir darbai pliažo ir senųjų kapinių teritorijoje.Ten buvo praminę amžiaus statybomis.Sekmės

 7. realistas parašė:

  Pirmas 100 dienų praėjo šios kadencijos daugumai. Laikas priprasti dirbti kritikos bei demaršų aplinkoje. Politikoje jei glostai – tai būtinai prieš plauką. Sėkmės darbuose naujajam merui.

 8. Juzė parašė:

  Ko gero ne už kalnų, kitos daugumos susiformavimas.

 9. Auryla gaidys parašė:

  Auryla gaidys

 10. Kur tau parašė:

  socialdemokratai, prisikurpę savivaldybėje daugybę įvairių skyrių, nereikalingų etatų dabar sutiks, kad visi nereikalingi būtų išturcinti iš šiltų „kavinių“ vietų. Seniai tokios pertvarkos reikėjo. Gėda, kad mūsų raudonieji socdemai nepripažįsta realių permainų… Bet laikas vis tiek parodys savo – kur jie dings? Svarbu, kad naujoji administracijos direktorė jiems nenusileistų ir neitų į kompromisus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto