Pavasario progimnazijoje paminėti Žemaičių kalbos metai

Nuotr. iš Pavasario progimnazijos archyvo

Trečiadienį Pavasario progimnazijos bendruomenė ir svečiai dalyvavo Žemaičių kalbos metams skirtame renginyje „Skumbiek, pavasari, žemaitėška“.

„Žemaiti, je dā žemaitėškā rokoutėis muoki –
Dā esi kėits, dā esi truopnos, esi rėktings!
Žemaiti, je mīli sava žemės kuožna luopėnieli,
Tumet par omžiu omžius Žemaitėjė ėšlėks!“

Tokiomis eilutėmis į mūsų rajono lopšelius-darželius bei mokyklas lankančius vaikus bei jų mokytojus kreipėsi renginio „Skumbiek, pavasari, žemaitėška“ organizatoriai.
Šis renginys – Mažeikių rajono ugdymo įstaigų bendradarbiavimo pavyzdys, iniciatyva. Jį drauge organizavo lopšelio-darželio „Linelis“ ir Pavasario progimnazijos bendruomenės.
Iniciatyvos tikslas – ugdyti tautiškumo ir pilietiškumo jausmą, meilę savo gimtajam kraštui, žemaitiškai tarmei ir įtraukti vaikus, jų tėvus, senelius, pedagogus į kūrybinę veiklą, atskleidžiant žemaitiškos tarmės grožį ir išskirtinumą.

Renginyje „Skumbiek, pavasari, žemaitėška“ dalyvavo kolektyvai iš 6 Mažeikių mieste bei rajone veikiančių ugdymo įstaigų: Mažeikių lopšelių-darželių ,,Delfinas“ ir „Linelis“, Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos, Viekšnių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“, Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“, Pavasario progimnazijos.
Renginio dalyviai atliko žemaitiškas dainas, posmus, šoko žemaitiškus šokius.
Mūsų gimtoji kalba – žemaičių kalba. Ji unikali ir išskirtinė. Gerbkime ir saugokime, nes ji už auksą brangesnė.

Pavasaris suskambėjo žemaitiškai. Renginio dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis. Žemaitišką vaikų ir jų mokytojų pasibuvimą surengę Pavasario progimnazijos ir „Linelio“ pedagogai tikisi, kad šis renginys – „Skumbiek, pavasari, žemaitėška“ – taps tradiciniu.

Nuotr. iš Pavasario progimnazijos archyvo
Nuotr. iš Pavasario progimnazijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto