Pavojingi radiniai – vienas po kito

Purvėnų apylinkėse rastas sprogmuo buvo sunaikintas vietoje. Autoriaus nuotrauka

All-focus

Nors nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios praėjo jau beveik aštuoniasdešimt metų, jo palikimas vis dar kelia pavojų. Pirmadienį ir antradienį Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono Klaipėdos sprogmenų neutralizavimo būrio kariškiai lankėsi mūsų rajone.

Pirmadienio pavakarę Purvėnų kaimo laukuose renkant akmenis buvo pastebėtas sprogmuo. Paskelbtas planas „Skydas“. Atvykę kariškiai nustatė, kad ūkininko laukuose rastas 76 milimetrų kalibro artilerijos sviedinys. Sprogmenį jie sunaikino vietoje.
Pavojingas incidentas antradienio rytą užfiksuotas Ruzguose. Už šios gyvenvietės mokyklos esančiame miškelyje miškininkai sodino medelius. Traktoriumi kasant duobes, į paviršių buvo iškelti sprogmenys.
Į įvykio vietą atvykę išminuotojai nustatė, kad rasti keturi 75 milimetrų kalibro artilerijos sviediniai.
Kariškiai, sukėlę sprogmenis į savo automobilį, apėjo kelis metrus apie radinio vietą su metalo detektoriumi ir kelių metrų plote rado dar septynis tokio pat tipo artilerijos sviedinius.
Visi radiniai buvo sunaikinti Kairių poligone.
Kariškiai primena gyventojams, kaip reikia elgtis, suradus į sprogmenį panašų daiktą: sprogmens nelieskite; nemėginkite jo nukenksminti patys ir neleiskite to daryti kitiems; pažymėkite radinio vietą ir praneškite apie jį šalia esantiems žmonėms; praneškite policijai arba paskambinkite bendruoju pagalbos telefono numeriu 112; pasitraukite nuo radinio į saugią vietą, atvykusiems pareigūnams suteikite informaciją apie jį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto