Pavojingi radiniai – vienas po kito

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tokio atvejo, kad per porą valandų Mažeikių rajone dviejose vietose būtų įvestas planas „Skydas“, nėra buvę jau seniai – pavojingi radiniai vienas po kito aptikti antradienį.

Antradienį, prieš pietus, policijos pareigūnams buvo pranešta, kad, atliekant kasimo darbus už kepyklos „Riestlita“, žmonės pastebėjo daiktus, panašius į sprogmenis. Nuo pusės dvyliktos budėjimą toje vietoje pradėjo mažeikiškiai policijos pareigūnai ir medikai, saugumą užtikrino ir Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažas.
Apie ketvirtą valandą po pietų į įvykio vietą atvyko Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai, jie Antrojo pasaulinio karo laikų minosvaidžio minas išvežė ir sunaikino Kušlėnų karjere.
Po pirmos valandos dienos kasinėjant pavojingi radiniai aptikti ir Tirkšliuose, Viekšnių gatvėje. Kariškiai nustatė, kad čia rasta Antrojo pasaulinio karo laikų aviacinė dviejų kilogramų kasetinė bomba ir 76 mm kalibro artilerijos sviedinys. Kadangi transportuoti tokius sprogmenis buvo pavojinga, juos kariškiai sunaikino vietoje.
Pavojingų karo laikų radinių rajone šiemet „užderėjo“ gerokai daugiau nei pernai – nuo metų pradžios jau surengtos 23 sprogmenų nukenksminimo operacijos, pernai per tą patį laikotarpį – 11. Kariškiai įspėja, kad šiuo metų laiku tokių radinių galima aptikti atliekant rudeninius žemės ūkio darbus arba grybaujant, todėl gyventojai raginami būti atsargesni. Radinių negalima liesti, apie juos būtina išsyk informuoti skubios pagalbos telefonu 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto