Pavojų kėlė kamine degantys suodžiai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienio vakarą mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai važiavo gesinti kamine degančių suodžių, kurie galėjo sukelti gaisrą.

Pirmas incidentas po vasaros

Trečiadienį, apie šeštą valandą vakaro, Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pareigūnams buvo pranešta, kad, Stoties gatvės name užkūrus krosnį, pradėjo veržtis juodi dūmai. Namas medinis, tad kilo realus gaisro pavojus, buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai.

Pirmą kartą po to, kai pavasarį baigėsi kūrenimo sezonas, Mažeikių PGT ekipažui teko budėti, kol namo kamine išdegė suodžiai. 

Būtina kūrenti saugiai

Artėjant šildymo sezonui, ugniagesiai primena: dūmtraukius būtina išvalyti prieš eksploatavimo pradžią ir šildymo sezono metu – ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

Norint išvengti gaisrų namuose, pareigūnai žmones ragina laikytis elementarių, tačiau labai svarbių saugaus kūrenimo taisyklių: degius daiktus ir medžiagas laikyti ne arčiau kaip metrą iki krosnies pakuros ir pusės metro atstumu iki šildymo įrenginio; grindys prieš pakurą turėtų būti uždengtos nedegiomis medžiagomis, kad iškritusios žarijos ar kibirkštys jų neuždegtų; kūrenimui geriau naudoti tik sausą kurą, nes drėgnos malkos daug greičiau užteršia dūmtraukį dervomis; negalima deginti atliekų, plastikų, gumos, sintetinių medžiagų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto