Penktadienio nakties sniegas tarnyboms nebuvo staigmena

Vakar rytą radijas ir televizija skelbė, kad Mažeikių rajonas pateko tarp labiausiai sniego ir pūgos paralyžiuotų rajonų. Rajono kelius ir gatves prižiūrinčios tarnybos teigia, kad didelių sunkumų vairuotojai nepatyrė – keliai buvo išvažiuojami.

AUTOBUSAI TIKSLĄ PASIEKĖ
Rajono kelininkų teigimu, anksti rytą keliai buvo padengti 10–15 cm sniego sluoksniu. Ten, kur keliai ėjo per laukus, vėjas sniegą nupustė, sunkiau ten, kur keliai eina per miškus ar yra užuovėjose – jie buvo apsnigti, bet išvažiuojami.
Bendrovės „Mažeikių autobusų parkas“ vadovas Leonas Kvietkauskas „Santarvei“ teigė, kad vakar rytą į maršrutus išvažiavo ir grįžo visi autobusai: keliai buvo išvažiuojami. Kiek sunkiau sekėsi į Laižuvą per Purplius važiuojančiam autobusui: kelias čia buvo užpustytas, bet išvažiuoti dar buvo įmanoma.
„Kaip bus po pietų – vienas Dievas težino“, – trumpai atsakė L. Kvietkauskas.
Krašto bei kai kuriuos rajono kelius valančios Mažeikių kelių tarnybos, miesto gatves prižiūrinčios bendrovės „Mažeikių komunalinis ūkis“, šaligatvių būkle besirūpinančios „Žemaitijos agroprekybos“ vadovai – visi kaip vienas teigė, kad apie penktadienio nakties sniegą jie žinoję, nes seka meteorologų prognozes. Kiek sunkiau yra iškart viską nuvalyti – to suspėti neįmanoma.

ŽIEMĄ ŽADA ATLAIKYTI
Mažeikių kelių tarnybos darbų vadovas Vidmantas Poškus teigė, kad snigti pradėjo šiek tiek vėliau nei buvo prognozuojama. Valyti kelių anksti rytą išvažiavo visa tarnybos technika: septyni valytuvai su barstytuvais, trys ratiniai traktoriai su sniego valytuvais bei trys greideriai.
„Iš ryto neišvažiuojamų kelių nebuvo, dabar jau baigiame kelius nuvalyti antrą kartą“, – vakar priešpiet tikino V. Poškus.
Druskos atsargų tarnyba dar šiek tiek turi, jei kitą savaitę pritrūktų, jos galima pasiskolinti iš regiono kelininkų, artimiausiu metu laukiama vagonų su druska.
„Nuo pat ryto valomos ir barstomos buvo pagrindinės miesto gatvės. Dabar jau sukame antrą kartą. Lauksime nurodymo iš Savivaldybės, ar valyti šalutines gatves“, – teigė bendrovės „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika.
Iš ryto į darbą važiuojantys mažeikiškiai stotelėse iki autobuso brovėsi per sustumto sniego kalnus: A. Noreika paaiškino, kad gatves valančios didelės mašinos neturi galimybės nuvalyti sniego iš stotelių – jas nuvalo iš paskos važiuojanti mažesnė technika, bet ji taip greitai nespėja.
„Keista klausytis, kaip kiti rajonai teigia nebeturintys druskos: mes ją gauname iš tos pačios Baltarusijos ir užteksime visai žiemai. Dar beveik du vagonai yra“, – optimistiškai nusiteikęs A. Noreika.

NUVALYTI VISKO NESPĖJA
Bene sunkiausiai vakar rytą buvo pėstiesiems: kai kurie šaligatviai einant į darbą dar buvo nenuvalyti.
Bendrovės „Žemaitijos agroprekyba“ direktorė Irena Mockienė teigė, kad dėl šaligatvių valymo turi derintis su Mažeikių seniūnija.
„Kad naktį snigs, žinojom iš vakaro, tad jau buvome susiderinę ir mūsų technika valyti išvažiavo gana anksti. Stengiamės dirbti iš paskutiniųjų“, – tikino bendrovės vadovė.
Pirmiausia valomi pagrindinių gatvių šaligatviai tiek mikrorajone, tiek senamiestyje, po to sukama į kitas gatves.
„Nuvalyti visko iškart neįmanoma. Tad atsiprašome, jei kam nors buvo nepatogumų“, – kalbėjo I. Mockienė. Ji teigė, kad bendrovė pasirengusi ir kitai savaitei, kuri, pasak meteorologų, negailės sniego.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Keliai penktadienio rytą buvo apsnigę, bet išvažiuojami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto