Per karantiną – daugiau darbo su rinkėjais?

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Tik balandžio mėnesį startavę Savivaldybės tarybos nariai į savo sąskaitas praėjusiais metais susižėrė per 30 tūkst. eurų. Šiemet politikų veikla biudžetui kainuos ne mažiau.
Pandemija, karantinas pablogino finansinę situaciją verslui, daugeliui gyventojų, nesurenkamas planuotas rajono biudžetas, biudžetininkai verčiami taupyti.
Savivaldybės tarybos nariai biudžeto sunkumų nejaučia, jų išlaidavimas nevaržomas. Karantino metu kai kurie politikai nesidrovėjo prašyti didesnių išmokų, nors ir dirbo nuotoliniu būdu.

Politikams užkliuvo išlaidavimas

Rajono biudžetui ypač sudėtingas buvo antras ketvirtis – prireikė papildomų lėšų pandemijai suvaldyti. Dėl to net 195 tūkst. eurų buvo padidintas ekstremaliai situacijai skirtas Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervas.
Tiesa, kai prašymas padidinti rezervą pasiekė Savivaldybės tarybą, politikams kilo klausimų dėl prašomos sumos, įtarimų dėl galimo išlaidavimo. Ir jie ėmė veikti solidariai, norėdami išsiaiškinti situaciją.
Ne tik opozicijos, bet ir valdančiosios daugumos frakcijų lyderiai pasirašė prašymą, kurį įteikė Savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui ir tuometinei administracijos direktorei Laimai Nagienei, – politikai pageidavo sulaukti daugiau informacijos apie prašomą sumą ir išleidžiamus pinigus.
Išlaidavimo faktų, politikų prašymu, ieškojo ir Savivaldybės kontrolieriai. Išlaidavimas buvo viena iš įvardytų priežasčių, dėl ko buvo atstatydinta L. Nagienė.

Tarybos nariai iniciatyvos nerodė

O dabar grįžkime prie pačių politikų. „Santarvė“ bandė paanalizuoti, kiek patys tarybos nariai buvo solidarūs su gyventojais, kaip jie taupė biudžeto lėšas.
Pavyzdžiui, kai kurių kitų rajonų savivaldybių tarybose dirbantys politikai taryboms teikė pareiškimus, kviečiančius koronaviruso infekcijos laikotarpiu atsisakyti išmokų, kurias jie gauna su tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms kompensuoti, ir jas panaudoti COVID-19 sukeltoms problemoms spręsti.
Mūsų savivaldybėje tokių oficialių iniciatyvų, paraginimų, pareiškimų tarybos narių išmokas skirti būtiniausioms priemonėms karantino metu įsigyti nesulaukta nei iš pavienių politikų, nei iš frakcijų.
Atvirkščiai, Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus „Santarvei“ pateikti duomenys byloja, kad daugelio tarybos narių apetitas karantino metu augo.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*