Per šią rinkimų kampaniją skundų gauta mažiau

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikiuose dirbančių rinkimų apygardų komisijų pirmininkai teigiamai vertina priešrinkiminę kovą, ji buvusi pakankamai korektiška.
Skundai per rinkimų kampaniją – nieko naujo, tačiau šį kartą komisijos jais nebuvo užverstos, sulaukta tik kelių prašymų.

Kandidatas komisijai pakluso

Per šiuos rinkimus kol kas negauta nė vieno skundo dėl rinkimų organizavimo, figūruojanti tema – išorinė reklama. Po vieną tokį skundą, o tiksliau – prašymą, susijusį su politine reklama, gavo abi rinkimų komisijos – Mažeikių ir Žemaitijos šiaurinės apygardos, kuriai priklauso didžioji dalis mūsų rajono kaimiškųjų apylinkių.
Žemaitijos šiaurinės apygardos komisija sulaukė prašymo išsiaiškinti, ar socialdemokratų partijos kandidatas, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis turi leidimą valstybinėje žemėje įsmeigtiems plakatėliams.
Išorinės politinės reklamos įrengimą ir skleidimą reglamentuoja Seimo rinkimų įstatymas. Įstatymas, be kitų draudimų, draudžia įrengti ir skleisti išorinę politinę reklamą neturint žemės, statinių ar kitų objektų, ant kurių ar kuriuose ji įrengiama, savininko sutikimo.
Žemaitijos šiaurinės apygardos rinkimų komisija išsiaiškino, kad T. Martinaitis valstybinėje žemėje plakatus įrengė be leidimo ir įpareigojo kandidatą juos nuimti. Politikas tai ir padarė.

Komisija paprašė dokumentų

Mažeikių rinkimų apygardos komisijai kur kas sunkiau sekėsi išsiaiškinti panašaus pobūdžio prašymą, susijusį su Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidate, Mažeikių rajono savivaldybėje mero pavaduotoja dirbančia Lina Rimkiene. Komisija, spalio 1 d. sulaukusi raštiško prašymo išsiaiškinti, ar kandidatė turi leidimą įvairiose miesto vietose išdėlioti stendus su savo plakatais, jau kitą dieną rinkosi į posėdį. Dėl šios kandidatės politinės reklamos skambino ir kai kurie kandidatai, partijų atstovai.
Komisija nutarė kreiptis į L. Rimkienę, kad ji pateiktų dokumentus dėl tokios reklamos įrengimo. Sulaukus mažeikiškių pastebėjimų, kad ne vietoje, prie pat gatvės, pastatyti stendai trikdo eismą, buvo kreiptasi į Saugaus eismo komisiją.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*