Per trejus metus – trigubas žaliosios energetikos augimas Lietuvoje

Nuotrauka iš Energetikos ministerijos archyvo

Lietuvoje įrengtų saulės ir vėjo elektrinių galia jau viršija 2 GW, rodo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ duomenys.

Vienas svarbiausių įsipareigojimų

Šie duomenys reiškia, kad atsinaujinančios energijos pajėgumai Lietuvoje per trejus metus išaugo beveik trigubai. Palyginimui, 2020-ųjų pabaigoje buvo instaliuota vos 699 MW galios saulės ir vėjo jėgainių.

„Sparti vietinės atsinaujinančios energetikos plėtra yra vienas iš šios Vyriausybės svarbiausių energetikos politikos įsipareigojimų, kaip sprendimas siekiant mažinti priklausomybę nuo elektros energijos importo, užtikrinti patrauklias elektros energijos kainas verslams ir gyventojams. Taip stipriname namų ūkių energetinį savarankiškumą ir visos šalies energetinę nepriklausomybę ir saugumą“, – sakė energetikos ministras Dainius Kreivys.

Planuojama padvigubinti

Planuojama, kad atsinaujinančios energetikos plėtra Lietuvoje per artimiausius metus taps dar spartesnė. 2025 m. Lietuvoje turėtų būti instaliuota virš 6 GW.

Bendra saulės ir vėjo elektrinių galia, sudėjus perdavimo ir skirstymo tinklus, šiuo metu yra 2058 MW. Preliminariais duomenimis, toks kiekis atsinaujinančios energijos liepos mėnesį užtikrino 37 proc. galutinio elektros energijos suvartojimo šalyje. Tuo tarpu visa Lietuvoje pagaminta energija liepą užtikrino beveik pusę – 48 proc. – galutinio šalies elektros energijos suvartojimo.
Parengta pagal Energetikos ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto