Siekiama užtikrinti sklandų savivaldybių tarybų darbą pereinamuoju laikotarpiu

Nuotr. iš LR vyriausybės kanceliarijos archyvo

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktoms Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo projekto pataisoms, kurios aktualios laikotarpiu tarp įvyksiančių savivaldos tarybų bei merų rinkimų ir pirmųjų savivaldybių tarybų posėdžių.

Kaip dirbs pereinamuoju laikotarpiu?

Praėjusių metų birželį buvo priimtas Vietos savivaldos įstatymas, keičiantis esamą vietos savivaldos modelį – mero vaidmenį ir įgaliojimus (tampa vykdomąja institucija). Jis turėtų įsigalioti šiemet, balandžio 1 d., o būtų pradedamas taikyti nuo tada, kai naujai išrinktos savivaldybių tarybos susirenka į pirmąjį posėdį.

Vyriausybės pranešime paaiškinama, kad problema kyla dėl laikotarpio tarp 2023 m. balandžio 1 d., kuomet naujasis Įstatymas įsigalioja, ir jo taikymo pradžios – pirmųjų savivaldybių tarybų posėdžių. Lieka neapibrėžta, kokios Vietos savivaldos įstatymo nuostatos turėtų būti taikomos šį laikotarpį.

Vidaus reikalų ministerija atkreipė dėmesį, kad ir pereinamuoju laikotarpiu, keičiantis savivaldybių tarybų nariams ir kt. subjektams, turi būti užtikrinami vietos bendruomenių interesai, viešųjų paslaugų teikimas ir vietos gyventojams svarbių sprendimų priėmimas.

Prašys svarstyti skubos tvarka

Minėtu įstatymo projektu aiškiai ir nedviprasmiškai nustatoma, kad laikotarpiu nuo 2023 m. balandžio 1 d. iki savivaldybių tarybos susirinks į pirmąjį posėdį, taikomos iki Įstatymo galiojusios Vietos savivaldos įstatymo nuostatos.

Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2023 m. balandžio 1 d. iki 2023 m. naujai išrinktų savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių galimai atsirasianti teisinio reguliavimo spraga ir teisinis neapibrėžtumas sutrikdytų vietos savivaldos funkcionavimą, siūloma prašyti Seimo įstatymo projektą svarstyti skubos tvarka.

Pranešime teigiama: siekiant tinkamai pasiruošti naujojo vietos savivaldos modelio veikimui ir teisės taikymo klausimams aptarti, Vidaus reikalų ministerija organizavo susitikimus su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais, Vyriausybės atstovais, Teisingumo ministerijos ir Vyriausybės kanceliarijos atstovais.
Parengta pagal LR vyriausybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto