Petrams ir Povilams skirtos šventės nesugadino lietus

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=867 template=caption]Šeštadienį Tirkšlių miestelyje pirmą kartą vyko Šv. Petro ir Povilo atlaidai, o  aštuonioliktą – šventė pušyne.
Šventės organizatoriai teigė, kad tirkšliškių ir svečių neišgąsdino lietus, jie gana gausiai dalyvavo ir sportinėse varžybose, ir gegužinėje.

Vyko sportinės varžybos

Tirkšlių kultūros centro direktorius Leonardas Žalimas „Santarvei“ sakė, kad iš pradžių apsiniaukęs dangus nieko gero nežadėjo, tačiau vėliau visi numatyti Petro ir Povilo vardinių renginiai įsisiūbavo.
Gausus lietus šiek tiek pakoregavo planuotas varžybas, kurios prasidėjo vidurdienį ir tęsėsi iki šeštos valandos vakaro. Ne viskas, kaip buvo sumanyta, įvyko.
„Daugiausiai žmonių susirinko į tinklinio varžybas. Buvo norinčiųjų dalyvauti virvės traukimo ir svorio kilnojimo rungtyse. Apibendrinus rezultatus, paaiškėjo, kad daugelyje rungčių geriausiai pasirodė mažeikiškiai“, – kalbėjo L. Žalimas.

Pirmieji atlaidai

Ketvirtą valandą po pietų visi skubėjo į Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčią, kur buvo aukojamos šv. Mišios, giedojo mišrus choras „Draugystė“, vadovaujamas Ričardo Grušo.
Po šv. Mišių Tirkšlių miestelyje pasirodę kviesliai visus kvietė į koncertą.
Artėjant vakarui, į pušyną rinkosi vis daugiau žmonių. Pirmiausia dalyvius linksmino keturios liaudiškos kapelos iš Raseinių, Anykščių ir Juodkrantės, po jų koncertavo Arvydas Vilčinskas.
„Šiais metais Tirkšliuose vyko aštuonioliktos Petrinės, o atlaidai surengti pirmą kartą. Gali būti, kad tai taps tradicija ir šventė bus rengiama sekmadienį. Manau, teisingiausia būtų, kad tą dieną vyktų ne tik šventė, bet ir atlaidai“, – „Santarvei“ sakė Tirkšlių kultūros centro direktorius  L. Žalimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto