„Pikaso“ jubiliejinis koncertas atkeliauja ir į Mažeikius

Nuotrauka iš PIKASO grupės archyvo

Praėjusiais metais grupė „Pikaso“ atšventė solidų 18 metų gimtadienį. Ypatingą gimtadienį paminėję įspūdingu koncertiniu turu didžiuosiuose Lietuvos miestuose, šiemet vaikinai nusprendė įspūdingus koncertus padovanoti ir gerbėjams mažesniuose miestuose. Turo „18+“ koncertas bus surengtas vasario 25 d. 18 val. Mažeikių kultūros centre.
Nors grupėje per 18 metų įvyko gausybė pokyčių, ji visada išlaikė pagrindinę savo misiją – džiuginti savo klausytojus kokybiška muzika. Gausybę staigmenų vaikinai pateiks ir jubiliejiniuose koncertuose. Ką Haroldui, Valdui ir Rokui reiškia šis ypatingas skaičius ir ko klausytojai gali tikėtis iš vaikinų artimiausiu metu?

Ką jums patiems reiškia skaičius 18? Ar prisimenate savo 18-ąjį gimtadienį? Kiek reikšmingas buvo šios ribos peržengimas?
Haroldas: Skaičius 18 dažniausiai yra aktualus tiems, kurie laukia 18-ojo gimtadienio. Tai riba, kurią peržengęs žmogus įgauna daug laisvių, teisių, bet kartu ir pareigų. Vėliau jis mažai reikšmingas. Šiuo metu tokiam laukime esame ir mes, grupės nariai. Grupei tai laisvių ar teisių nesuteiks, bet tai tikrai reikšminga ir mums svarbi sukaktis – „Pikaso“ taps pilnametė.
Valdas: Ko gero, kaip ir daugeliui, – pilnametystę! O kartu ir privilegijas bei naujas atsakomybes. Kiek pamenu, visą paauglystę 18-ojo gimtadienio labiausiai laukiau dėl vairuotojo pažymėjimo.
Rokas: Skaičius 18 man siejasi su pilnametyste. Jei rimtai, tai nepamenu savo 18-ojo gimtadienio. Visgi jis buvo pakankamai seniai – prieš 8 metus. Manau, kad kiekvienam paaugliui ši riba labai svarbi. Aš taip pat laukiau tos dienos – gauni teises, įleidžia į klubą, tampi suaugęs.

Nuotrauka iš PIKASO grupės archyvo

Koks jausmas būti grupės, kuri Lietuvos scenoje jau yra 18 metų, nariu? Ar ilgametis grupės stažas įpareigoja?
Haroldas: „Pikaso“ vardas visada įpareigojo. Tai pati populiariausia vaikinų-vyrų grupė Lietuvoje per pastaruosius dešimtmečius. Daug panašaus stiliaus ir sudėties grupių per tą laiką gimė ir mirė, o „Pikaso“ ir mūsų muzika išliko – tai daug ką pasako. Aš grupės veikloje dalyvauju beveik pusę istorijos, ir tuo labai džiaugiuosi. Mačiau ir šilto, ir šalto. Mačiau, kaip keičiasi grupės žmonės, būta ir pakilimų, ir kūrybinių pauzių. Man tai brangus ir labai savas vaikas.
Valdas: Nors grupėje ir esu jauniausias pagal stažą, tačiau vardas tikrai įpareigoja. Neturi teisės elgtis kaip naujokas ir kiekvieną kartą tiek įrašų studijoje, tiek ir scenoje turi žengti „pilna koja“. Juolab kad grupėje dirbu su tikrais profesionalais, kurie scenoje jau daugybę metų, tai įpareigoja ir pačiam stengtis ne 100 procentu, bet 120.
Rokas: Grupė ,,Pikaso“ turi gražią istoriją ir daug pasiekimų per šiuos 18 metų. Visa tai neleidžia atsipalaiduoti ir visada įpareigoja viską atlikti 100 procentų.

Nuotrauka iš PIKASO grupės archyvo

Keitėsi ne tik grupės sąstatas, bet ir dainų stilius, muzikiniai sprendimai? Kaip apibūdintum 18-metę „Pikaso“ grupę dabar?
Haroldas: Dabar grupė turbūt yra pasiekusi aukščiausią profesionalumo lygį. Mažeikių gerbėjai pamatys aukščiausios kokybės programą. Labai laukiame koncertuose tų, kuriems bet kuriuo laikotarpiu patiko jos atliekama muzika. Muzika – vienintelė priežastis, kuri nepaskandino mūsų grupės labai dažnai besikeičiančioje ir daug vienadienių atlikėjų sukuriančioje rinkoje.
Valdas: Normalu, kad keitėsi muzikiniai sprendimai bei pačios dainos. Tai reiškia, kad grupė nestovi vietoje ir atsižvelgia į tendencijas bei klausytojo skonį.
Rokas: Per tiek metų tikrai pasikeitė ir nariai, ir dainų stilius bei skambesys. Bet nė vienas koncertas nepraeina be senųjų dainų-hitų. Jas žino ir jaunimas, ir vyresni žmonės.

Ką ypatingo esate paruošę gerbėjams, laukiantiems jūsų koncertų?

Haroldas: Mes nesisvaidom pažadais sukurti šviečiantį gyvūną iš ekranų, nesakome, kad bus bomba. Mes norim susitikti su žmonėmis, kuriuos jau daug metų mylime ir su kuriais ta meilė yra abipusė. Šiuose koncertuose nieko nesistengsim įrodinėti – tiesiog kviečiame visus šiltam ir linksmam susitikimui, kurio metu per porą valandų muzika papasakosim visą grupės „Pikaso“ istoriją, atskleisim įdomių faktų.
Valdas: Tikimės, kad turėsime gražius ir šiltus koncertus, kuriuose kartu su savo klausytojais prisiminsime pačius seniausius „Pikaso“ hitus, nuo kurių viskas ir prasidėjo. Taip pat pristatysime ir naujas dainas. Tad tikrai jaudinamės ir labai laukiame.

Nuotrauka iš PIKASO grupės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto