Pikeliuose vykusioje šventėje pagerbti baltai

Renginyje vyko ir koncertinė programa. Algirdo Vilko nuotr.

Paskutinį liepos vakarą Pikeliuose įvyko šventė originaliu pavadinimu „Balta baltų vakarienė“. Vakarienės, kurių metu drauge prie baltai padengtų stalų vakarieniauja baltai pasipuošę žmonės, populiarios užsienyje ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Vasaros vakarą po giedru dangumi šalia buvusios Pikelių mokyklos vykęs tarptautinis renginys subūrė latvius ir lietuvius.

Vyko verpimo konkursas

Penktadienio pavakarę į Pikelius rinkosi svečiai iš Latvijos, Kalni kaimelio gyventojai, pikeliškiai ir kitų mūsų šalies bendruomenių ats-tovai.
Dauguma dalyvių į renginį atvyko pasipuošę baltais drabužiais. Toks buvo aprangos kodas.

Išbandyti verpimą prie kalvarato atsisėdo ir vyrai. Algirdo Vilko nuotr.

Prieš dvejus metus Pikeliuose vyko verpimo ratelių paroda. Tąkart Mažeikių, Skuodo ir kitų kaimyninių rajono gyventojai parodos organizatoriams paskolino 120 verpimo ratelių (kalvaratų). O Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ pripažino: tiek daug kalvaratų vienoje vietoje – Lietuvos rekordas.
Dabar Pikeliuose surengtoje šventėje vienas iš akcentų irgi buvo kalvaratai, nes vyko verpimo konkursas.
Be to, vyko lietuvių ir latvių rankdarbių iš baltos medžiagos paroda, baltai žydinčių pelargonijų medžio apžiūra, buvo renkama gražiausia nuotrauka iš nuotraukų ciklo „Baltas žydėjimas“.

Nuo parodų iki dainų

Šventėje prisistatė ir iš įvairių Lietuvos vietovių, kurių pavadinime yra žodis baltas, bendruomenių nariai.
„Mūsų kaimas – prie Patogumo kryžkelės, su Medaus giria, Ežerviečiu, turintis Vietnamą ir Korėją, yra žinomas nuo 1641 metų. Tuomet jį vadino Gargždais, o Sedos bažnyčios Metrikų knygoje jau parašyta Bolony. Žemaičiai vadino savaip – Balėnai, Balėnos, Balienai… Bet jei kirtį padėtumėm ant a, būtų Balėnos, nuo žodžio balinti. Taigi, balti žmonės – baltai – gyvena būtent mūsų kaime“, – taip Pikeliuose savo kaimą pristatė Balėnų bendruomenės narės.
Renginyje dalyvavo ir Telšių rajone esančių Baltininkų kaimo atstovai. Laišką su prisistatymu pikeliškiams atsiuntė Šalčininkų rajone esančios Baltosios Vokės bendruomenės nariai.
Renginyje koncertavo Mažeikių Trečiojo amžiaus universiteto romansų ansamblio „Širdies aidas“ dainininkės, Židikų kultūros centro dainininkai ir dainininkės iš Kalni kaimo Latvijoje.
Renginio dalyviai – lietuviai ir latviai – turėjo galimybę pasimokyti vieni kitų kalbos, pabendrauti.
Nida PUKELIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto