Pinigai mokykloms paskirstyti neskaidriai?

Apolinaras Stonkus sakė nesutinkantis su pateiktomis Savivaldybės centralizuoto vidaus audito skyriaus atlikto tyrimo išvadomis. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės centralizuoto vidaus audito skyrius atliko ribotos apimties tyrimą dėl Švietimo ir mokslo ministerijos papildomai skirtų lėšų mokymo reikmėms finansuoti paskirstymo.
Politikams pateiktos šio patikrinimo išvados byloja, kad Švietimo skyrius lėšas paskirstė netinkamai, neįvertinus visų mokyklų lėšų poreikio ir jų kreditinio įsiskolinimo.
Po audito išvadų Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius sudarė komisiją, kuri įvertins Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus veiklą dėl nepatikimos finansinės informacijos pateikimo ir neteisėto bei neskaidraus siūlymo paskirstyti lėšas mokymo reikmėms finansuoti.

Abejonių dėl tinkamo lėšų paskirstymo mokymo įstaigoms kilo dar spalio mėnesį vykusiame Savivaldybės tarybos jungtiniame Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei Švietimo, kultūros ir sporto komitetų posėdyje.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Pinigai mokykloms paskirstyti neskaidriai?”

 1. ASTA parašė:

  LABAI SKAUDU, KAD TOKIE PAZEIDINEJA ISTATYMUS IR YRA NEBAUDZIAMI, O LABAI REIKETU BAUSTI GRIEZTAI, SODINTI I KALEJIMA

 2. parašė:

  Ot naujiena. Visi žino tam tikras pagrindines mokyklas kuriose mokiniai baigia patikrinimus geriau nei šalies vidurkis, o kai šie mokiniai patenka į gimnazijas vos 4 besimoko. Visi žino bet viršūnės nieko nedaro. Visas rajonas žino vieną pagrindinę mokyklą kur telpa viso rajono mokiniai išmesti ten stebuklingai baigia gerais pažymiais. Visi žino bet viršūnės nieko nedaro. Nedaro kodėl? Matyt nenaudinga. Švietimas turėtų būt skaidrumu ir teisingumu grįsta, bet deja….

 3. to klausimėlis parašė:

  Pamiršo ir dar. pervadinti kitu pavadinimu tą vieną mokyklą iš pagrindinės, nes ji jau nebeturi 9 ir 10 klasės. Ar čia nekyšo irgi finansiniai sumetimai? Juk taryba nėra tiek nesuvokianti ką daro, ar tik ką nedangsto kažkas?

 4. taigi, parašė:

  jei ne draugų draugai ir užnugariai, direktoriai nedirbtų iki 70 metų,,, juk yra jaunų protingų asmenybių

 5. KLAUSIMĖLIS parašė:

  Ar tikrai neskaidriai paskirstyti pinigai, arba tam davė, o kitam…..pamiršo.
  Ar tiesa, kad yra mokykal, kuri vienintelė visame rajone gauna tai ko kitos gali tik pasvajoti.Atsieit Ta mokykla vienintelė aptverta nauja tvora su praėjimo vartais ir dabar papildomai dar gauna lėšų tos tvoros remontui. Ta mokykla turi net 2 o dabar skiriamas dar vienas mokyklinis autobusiukas. Tai mokyklai skirtos lėšos net vidaus remonto darbams pasikeisti duris, rūsio renovacijai. Ta mokykla gavo lėšų išsikloti trinkelėmis kiemą. Ta mokykla vienintelė gaus ir konvekcinei krosnelei pinigų. Ir visa tai puiku, jei ne vienintelė. Kodėl? Sklando kalbos kad ta mokykla turi kažkokių tai įpatingų ryšių su viena įtakinga tarybos nare, kurie galėtų būti traktuojami kaipt viešųjų ir privačiių interesų pažeidimas, ir netgi ne su viena nare. Bet tai jau ne mūsų paprastų mirtingųjų reikalas, tuo galėtų domėtis kiti, o gal net Santarvės laikraštis tapti metų detektyvo nominacijos savininku.

 6. taigi jis pagal partinę priklausomybę-valstietis parašė:

  Socialdemokratai ,,statys „savo žmogų.Juk per šiuos rinkimus savų dauguma išrinks savų daugumą.Tad reiks daug vietų saviems. Geriausiai būtų pagal kompetenciją…

 7. realistas parašė:

  Jei jau išvados pateiktos, tai prašome viešai pateikti ir pinigų paskirstymo žiniaraštį ar planą. Jame bus matyti, kas, kam, kiek ir už ką paskyrė, ką nuskriaudė, kas draugas, o kas nelabai. Taip pat būtina pakelti pinigų skirstymo protokolus , kad būtų galimybė sutikrinti ar sprendimai skirti (ar neskirti) lėšas atitinka paskirtoms lėšoms.
  Taip pat ne pro šalį būtų susipažinti su patvirtintomis taisyklėmis kaip piniginės lėšos yra skirstomos, kitaip tariant kuo buvo vadovaujamasi vienu ar kitu konkrečiu atveju, kai pinigai buvo paskirti.

 8. trojus parašė:

  Atėjo laikas komunistus keisti kolūkiečiais… Tie žinos kaip pinigus paskirstyti. Ar Kryžius dar neperėjo į kolūkiečių partiją? Nieko naujo nebūtų…. Jis tam gabus.

 9. Pedagogas parašė:

  JIS GYVENIME NIEKO GERO NERA PADARES AR PASKIRSTES.

 10. Tikrai, parašė:

  ar čia naujieną pasakėt,lyg pirmi metai būtų ,kai taip p.A.Stonkus skirsto lėšas .Pakelkit kitus metus dar ne to rasit…

 11. Vaje parašė:

  Kam norėjo tam dave….juk draugų neskriausi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto